Autyzm zabiera dzieciństwo Tomkowi.

16.09.2019

Tomek - podopieczny Fundacji Miej Serce, skończył 13 lat. Jest bardzo dzielnym chłopcem, który chciałby rozumieć świat w którym się znalazł. Tomasz cierpi na całkowite zaburzenie rozwojowe - autyzm.

Nasz podopieczny zaczął wypowiadać pierwsze słowa dopiero w wieku 4 lat i teraz, mimo stałych starań podczas terapii logopedycznych, ma problemy z mową. Ponadto Tomek jest pod opieką innych specjalistów, którzy pomagają mu w rozwoju: psychologa, pedagoga, psychiatry, neurologa, ortopedy, rehabilitanta.

Zajęcia przynoszą bardzo dobre rezultaty i podopieczny Fundacji Miej Serce coraz lepiej radzi sobie z codziennymi trudami. Niestety odpowiednia opieka kosztuje i pochłania dużą część budżetu rodziny Tomusia.

Najważniejsze jest nie przerywanie terapii, lecz nie będzie możliwa ich kontynuacja bez wsparcia. Tomek jest dorastającym chłopcem i marzy o tym, by móc cieszyć się dzieciństwem jak jego rówieśnicy. Dzięki odpowiednim terapiom będzie możliwe również jego samodzielne funkcjonowanie w przyszłości.

Zwracamy się z prośbą do darczyńców Fundacji Miej Serce o udzielenie wsparcia Naszemu podopiecznemu Tomkowi. Jeden gest może zmienić bardzo wiele. Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.