Dominik miał 6 lat, kiedy zdiagnozowano u niego autyzm.

07.04.2020

Dominik to 8-letni chłopiec, u którego zdiagnozowano autyzm. Jest bardzo miłym, pogodnym i pełnym chęci do życia dzieckiem. Niestety kiedy miał 4 latka stwierdzono u niego zaburzenia rozwoju, a dwa lata później padła diagnoza.

Dominik do dnia dzisiejszego nie potrafi mówić. Już dwa lata żyje z autyzmem i uczy się jak prawidłowo funkcjonować. Niestety nie potrafi też sygnalizować potrzeb fizjologicznych. Zaburzenia sprawiają, że wymaga ciągłej opieki osoby dorosłej.

Chłopiec rośnie, a razem z nim problemy z komunikacją i odnajdywaniem się w rzeczywistości. Podopieczny Fundacji Miej Serce musi podlegać stałej rehabilitacji, ponieważ bez niej, nie będzie mógł być samodzielny w przyszłości! Mimo ciągłych starań i walki o jak najlepszą opiekę dla Dominika, pojawiają się problemy związane z ogromnymi kosztami pomocy Dominisiowi.

Dzięki darczyńcom, Fundacja Miej Serce mogła sfinansować dla Dominika zajęcia z logopedą oraz psychologiem. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie! Taka terapia musi być stale kontynuowana, aby nie zaprzepaścić tego, co Dominik już osiągnął.

Jeśli możesz, wesprzyj Naszego podopiecznego. Nie pozwólmy, aby Dominik się poddał! Dzięki odpowiedniej pomocy może zawalczyć o samodzielną przyszłość!

By dowiedzieć się więcej o podopiecznym Fundacji Miej Serce oraz o możliwych formach wsparcia, kliknij tutaj.