Możemy spełnić marzenie Kingi!

27.11.2019

Kinga ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce oraz zespół Silvera i Russella, zaburzenia w ustawieniu miednicy w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej, brak dysocjacji w trakcie chodu. Ponadto cierpi z powodu nieprawidłowej pracy koncentrycznej i ekscentrycznej mięśni brzucha, braku balansu mięśniowego i supinacji. Gdyby tego było mało, dziewczynka ma problemy z komunikacją, niedoczynność tarczycy jak również jest leczona botuliną, co jest dla niej bardzo bolesne, lecz w połączeniu z ortezami i intensywną rehabilitacją przynosi efekty.

Żadne dziecko nie powinno tak cierpieć jak Kinga, a to tylko część z problemów, z jakimi dziewczynka musi mierzyć się każdego dnia.

Podopieczna Fundacji Miej Serce nosi na lewą nogę krótką ortezę do chodzenia, a na prawą wkładkę do butów, natomiast na noc na prawą nogę ma długą ortezę za kolano do spania. Wszystko to wykonywane jest w klinice ortopedycznej w Niemczech, co jest bardzo kosztowne, jednak jest to dla niej najlepsze rozwiązanie. W przyszłości Kingę czeka operacja na prawą rękę, ponieważ jej kość promieniowa jest dłuższa o 1,5 cm.

Marzeniem Kini jest taniec i uczęszczanie do szkółki tanecznej, ale ze względu na ograniczone ruchy, aktualnie jest to niemożliwe.

Kinga wymaga stałych rehabilitacji jak i kosztownego sprzętu. Nasza podopieczna może spełnić swoje marzenie, lecz do tego potrzebne jest wsparcie darczyńców Fundacji Miej Serce.

Aby dowiedzieć się jak możesz pomóc Kindze i wesprzeć jej drogę ku spełnianiu marzeń kliknij tutaj.