Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Blanka Jonaszka

Subkonto nr: 101019102

Krótko o mnie...

Dzień Dobry ! Mam na imię Blanka, chodzę do przedszkola z dziećmi, które chorują na to samo co ja. Lubię się z nimi bawić, bardzo lubię panie oraz zajęcia, zawsze jest ciekawie, ale nie zawsze potrafię się skupić. Najbardziej jednak lubię klocki, zwierzęta, kolor czerwony oraz malowanie. Moja mama jest szczęśliwa jak przynoszę jej moje rysunki, czasami wtedy płacze i jednocześnie się śmieje. Bardzo nie lubię mojej choroby, bo często robię sobie przez to krzywdę. Przez chorobę często muszę zrezygnować z zajęć i towarzystwa dzieci z mojej grupy. Los obdarzył mnie autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i padaczką lekooporną. Potrzebuje wielu zajęć terapeutycznych i stałych leków.

Trochę więcej o mnie...

Kilka słów od mamy: Blanusia urodziła się w lutym 2012r. Była zdrowym pogodnym dzieckiem, ale wraz z jej rozwojem zaczęłam zauważać coś niepokojącego. Gdy miała 2,5 roku padła straszna diagnoza - autyzm dziecięcy. Świat wywrócił się do góry nogami... Badania, leki, terapie to nasza codzienność. Blanka ma trudności w sferze komunikowania się, kompetencji społeczno-emocjonalnych, zaburzenia w sferze odbioru bodźców słuchowych, koordynacji ruchowej i integracji sensorycznej. Potrzebuje stałej stymulacji i ciągłej terapii, aby mogła się rozwijać. Chodzi do przedszkola dla dzieci autystycznych, w którym zrobiła duże postępy, ale są momenty kiedy choroba bardziej daje o sobie znać i wtedy robi dwa kroki do tyłu... Blanka uwielbia jazdę konną i zajęcia na basenie, które pozwalają jej się wyciszyć, a jednocześnie rozładować emocje. Musiałyśmy zrezygnować z tych przyjemności ze względu na ataki padaczki, które zaczęły pojawiać się coraz częściej. pęknięty obojczyk i wiele innych konsekwencji związanych z upadkiem w trakcie ataku. Od tego czasu oprócz autyzmu zmagamy się z padaczką, jak się później okazało lekooporną. Żaden lek nie działa na nią długo i po kilku dniach ataki wracają. Boję się o moją córeczkę, która w każdej chwili może dostać ataku, spaść ze schodów lub przewrócić się na ulicy. Blanka nawet na chwilę nie może zostać sama, zawsze ktoś musi przy niej być i być gotowym na atak, a te przychodzą coraz częściej i w najmniej spodziewanym momencie. Cieszę się, jak zdarzają się w nocy podczas snu, bo wiem że wtedy nie zrobi sobie krzywdy. Są dni i noce, gdy liczba ataków dochodzi nawet do 10... Nie mogę zwątpić, nie mogę się poddać. Muszę pomóc mojemu dziecku, wierzę, że znajdziemy lek, który na nią zadziała. Blanka potrzebuje szerokiej diagnostyki i systematycznej terapii. Dlatego bardzo prosimy o pomoc. Dziękujemy z góry za życzliwość i pozdrawiamy. Mama z Blanką.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Blanka Jonaszka