Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Blanka Jonaszka

Subkonto nr: 101019102

Krótko o mnie...

Dzień Dobry ! Mam na imię Blanka ,chodzę do przedszkola z dziećmi ,które chorują na to samo co ja .Lubie się z nimi bawić ,bardzo lubię panie oraz zajęcia ,zawsze jest ciekawie,ale nie zawsze potrafię się skupić . Najbardziej jednak lubię klocki, zwierzęta, kolor czerwony oraz malowanie. Moja mama jest szczęśliwa jak przynoszę jej moje rysunki, czasami wtedy płacze i jednocześnie się śmieje. Bardzo nie lubię mojej choroby, bo często robię sobie przez to krzywdę. Przez chorobę często muszę zrezygnować z zajęć i towarzystwa dzieci z mojej grupy. Los obdarzył mnie autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i padaczką lekooporną. Potrzebuje wielu zajęć terapeutycznych i stałych leków.

Trochę więcej o mnie...

Kilka słów od mamy. Blanusia urodziła się w lutym 2012r. Była zdrowym pogodnym dzieckiem,ale wraz z jej rozwojem zaczęłam zauważać coś niepokojącego. Gdy miała 2,5 roku padła straszna diagnoza - autyzm dziecięcy. Świat wywrócił się do góry nogami... Badania, leki, terapie to nasza codzienność. Blanka ma trudności w sferze komunikowania się, kompetencji społeczno-emocjonalnych, zaburzenia w sferze odbioru bodźców słuchowych, koordynacji ruchowej i integracji sensorycznej. Potrzebuje stałej stymulacji i ciągłej terapii, aby mogła się rozwijać. Chodzi do przedszkola dla dzieci autystycznych, w którym zrobiła duże postępy, ale są momenty kiedy choroba bardziej daje o sobie znać i wtedy robi dwa kroki do tyłu... Blanka uwielbia jazdę konną i zajęcia na basenie, które pozwalają jej się wyciszyć, a jednocześnie rozładować emocje. Musiałyśmy zrezygnować z tych przyjemności ze względu na ataki padaczki, które zaczęły pojawiać się coraz częściej. pęknięty obojczyk i wiele innych konsekwencji związanych z upadkiem w trakcie ataku. Od tego czasu oprócz autyzmu zmagamy się z padaczką, jak się później okazało lekooporną. Żaden lek nie działa na nią długo i po kilku dniach ataki wracają. Boję się o moją córeczkę, która w każdej chwili może dostać ataku, spaść ze schodów lub przewrócić się na ulicy. Blanka nawet na chwilę nie może zostać sama, zawsze ktoś musi przy niej być i być gotowym na atak, a te przychodzą coraz częściej i w najmniej spodziewanym momencie. Cieszę się, jak zdarzają się w nocy podczas snu, bo wiem że wtedy nie zrobi sobie krzywdy. Są dni i noce, gdy liczba ataków dochodzi nawet do 10... Nie mogę zwątpić, nie mogę się poddać. Muszę pomóc mojemu dziecku, wierzę, że znajdziemy lek, który na nią zadziała. Blanka potrzebuje szerokiej diagnostyki i systematycznej terapii. Dlatego bardzo prosimy o pomoc. Dziękujemy z góry za życzliwość i pozdrawiamy. mama z Blanką.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Blanka Jonaszka