Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Bartosz Mortek

Subkonto nr: 101119502

Krótko o mnie...

Bartek urodził się w lipcu 2013 roku i choruje na cukrzycę typu 1. Bardzo nam zależy na wsparciu, gdyż leczenie, a właściwie zakup sprzętu ułatwiającego życie z cukrzycą przekracza nasze możliwości finansowe. Chcielibyśmy jak najlepiej pomóc dziecku żyć normalnie z tą chorobą.

Trochę więcej o mnie...

Bartek zachorował w sierpniu 2017 roku. Jest chłopcem bardzo wesołym i pełnym energii. Używamy sprzętu Free Libre Style - jeden sensor starcza na 14 dni i kosztuje 260 zł, więc na miesiąc wychodzi ponad 500 zł. Jest to nam bardzo potrzebne, ponieważ Bartek w ogóle nie czuje spadków cukru, a wiadomo jest to bardzo niebezpiecznie, gdyż może stracić przytomność, a każdy spadek źle wpływa na organizm. Używamy jeszcze Blucon, gdzie możemy stale kontrolować cukier. Koszt Blucon to prawie 800 zł. Nie ma też Bartek pompy, która ułatwia funkcjonowanie, a koszt takiej pompy to prawie 15 000 zł. Jest na penach co wiąże się z kłuciem minimum 5 razy dziennie. Koszt igieł 4 mm, bo dla dziecka najlepiej krótkie, to około 85 zł za 100 szt Potrzebujemy lampy do naświetleń, żeby uniknąć zrostów. Do przedszkola nie chodzi, nie mamy możliwości, gdyż dziecko trzeba samemu dowozić. Każdy dzień mamy inny, którego nie możemy przewidzieć. Zwykły katar nas paraliżuje, gdyż cukier bardzo wzrasta i ciężko nad nim zapanować. Są nowinki techniczne ułatwiające podgląd na cukier, co wiąże się się mniejszym kłuciem paluszków, lecz kwoty niestety przerastają.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Bartosz Mortek

This page as PDF