Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Maciej Grodzki

Subkonto nr: 101145602

Krótko o mnie...

Maciuś urodził się w listopadzie 2013 roku, niestety zachłysnął się smółką, CRP miał 28.5, niestety na drugi dzień pojawiła się niewydolność oddechowa - leżał pod respiratorem. Miał wylewy dokomorowe 3 i 4 stopnia. Jest obciążony neurologicznie, ma zanik białej istoty (leukoencefalopatia), która odpowiada za większość funkcji które wykonujemy - odpowiada za ruch. Maciuś ma opóźnienie psycho-ruchowe, porażenie mózgowe, nie myśli jak dzieci w jego wieku, zaczął chodzić w styczniu 2017 roku, nie mówi, w lutym 2017 roku miał pierwszy atak padaczki - ma lek który będzie brał do końca życia. Ma problemy z poruszaniem się i często upada. Jest potrzeba rehabilitacja, na którą jeździmy od poniedziałku do czwartku i w soboty. Maciuś już kilka razy pokazał, że nie wolno się poddawać, nawet kiedy nie dostał szansy na raczkowanie i chodzenie. Ma uczulenie na białka mleka, nie może jeść jogurtów, masła, jajek. Ma dietę, która opiera się na mlekach roślinnych.

Trochę więcej o mnie...

Maciuś od urodzenia był już 9 razy w szpitalu. Dodatkowo Maciuś ma bardzo osłabioną odporność. Lubi się komunikować, ale niestety dzieci go nie rozumieją. Uwielbia wszystkie dzieci. Jest pod stałą opieką neurologa, poradni neurologii dziecięcej, alergologa, rehabilitantów, poradni genetycznej i wielu innych lekarzy. Mimo tego ile przeszedł jest bardzo wesołym, pogodnym chłopcem. Dla nas wszystkich jest małym wielkim rycerzem. Robi postępy małymi kroczkami, a my rodzice jesteśmy z niego bardzo dumni.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Maciej Grodzki

This page as PDF