Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Tadeusz Dela

Subkonto nr: 101146302

Krótko o mnie...

W 2015 roku popsuła mi się trzustka i zachorowałem na cukrzycę typu I, czyli cukrzycę insulinozależną. Od roku wiem, że mam celiakię, oraz nietolerancję na wszystkie produkty z mlek zwierzęcych, na jajka oraz jeszcze kilka innych produktów żywnościowych. Mam również kliniczną niedoczynność tarczycy. Nie jem białego cukru oraz wszystkiego co go zawiera. Mam brata bliźniaka, który choruje na astmę i również ma celiakię. Gram na gitarze oraz trenuję taekwondo.

Trochę więcej o mnie...

Mój syn jest cudownym, niezwykle mądrym i pełnym empatii dzieckiem, które pomimo trudności związanych z chorobą oraz rygorystyczną dietą, doskonale radzi sobie z otaczającym go światem. Choroba dotknęła go w momencie, kiedy był jeszcze małym dzieckiem, ale już wszystko rozumiał. Musiał dorosnąć z dnia na dzień i poradzić sobie z chorobą, z którą niejeden dorosły nie dałby rady. Jest jedynym dzieckiem chorym na cukrzycę w całej szkole, dlatego było mu jeszcze trudniej wrócić do rzeczywistości po zdiagnozowaniu cukrzycy. Naszym celem jest wyleczenie Tadziulka (pomimo tego że lekarze twierdzą że cukrzyca typu I jest nieuleczalna). Ja, jego matka wierzę w to, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że moje dziecko będzie mogło zjeść (bez kłucia i insuliny zewnętrznej) normalny posiłek, bezglutenowy, ale w ilości, którą będzie mógł się najeść. Szukamy czego brakuje w jego organizmie, żeby dojść do tego jak go wyleczyć. Teraz po kilku latach badań wiemy o wiele więcej niż na początku tej drogi. Ale mamy nadzieję dowiedzieć się znacznie więcej. Fundusze potrzebne są na kolejne badania, kosztowną suplementację, wizyty u specjalistów z różnych dziedzin. Na to żeby organizm mojego synka funkcjonował prawidłowo i nie psuł się dalej. Cukrzyca typu I jest chorobą wynikającą z autoagresji organizmu, chcemy zrobić wszystko żeby zahamować w jego małym organizmie dalszą degradację. Mówi się, że choroby z autoagresji chodzą po kilka, my mamy już 3 (cukrzyca typ I, celiakia, kliniczna niedoczynność tarczycy) i kolejnej nie chcemy!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Tadeusz Dela