nicola maleszka
Subkonto nr: 101154102
wiek: 6 lat

O mnie

Cześć, mam na imię Nicola i jestem skrajnym wcześniakiem z 27 tygodnia ciąży z wagą 1200 g i 6/7 pkt apgar.
Po porodzie przeszłam niedokrwistość i miałam przetaczaną krew, a także umiarkowaną zamartwicę, bezdechy, zapalenie płuc, IV in obs. Przeszłam infekcję i dostawałam antybiotyki. Miałam dwa wylewy dokomorowe II i III stopnia. Spędziłam w inkubatorze pod tlenem ok 3 tygodnie. Przeszłam zabieg laserowy na retinopatie wcześniaczą. W szpitalu spędziłam 48 dni, gdzie byłam rehabilitowana metodą Vojty i masowana masażem shantala, bo mam wzmożone napięcie mięśniowe.

Po wyjściu ze szpitala kontynuowaliśmy rehabilitacje metodą Vojty od 3 miesiąca, a obecnie rehabilitujemy córkę metodą bobath. Odwiedzamy specjalistów: neurologa, ortopedę, psychologa, pedagoga, neurlogopedę, okulistę. Mamy stwierdzoną encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną. Lekarz rehabilitacji stwierdził porażenie kończyn dolnych i porażenie czterokończynowe, a także opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego. Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią paraparezy spastycznej. Córki stopy mają wadę i są końsko-szprotawe, dlatego musi nosić ortezy. Córka miała wykonane badanie MR głowy i stwierdzono w nim, że ma uszkodzoną tkankę białą w mózgu w fachowym języku (Uszkodzenie istoty białej nadnamiotowej). Potrzebuję wsparcia finansowego na rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt wspomagający (nowe ortezy), a także na wizyty u dobrych specjalistów.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: nicola maleszka - Subkonto nr 101154102

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
nicola maleszka