Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Nicola Maleszka

Subkonto nr: 101154102

Krótko o mnie...

Cześć, mam na imię Nicola i jestem skrajnym wcześniakiem z 27 tygodnia ciąży z wagą 1200 g i 6/7 pkt apgar. Po porodzie przeszłam niedokrwistość i miałam przetaczaną krew, a także umiarkowaną zamartwicę, bezdechy, zapalenie płuc, IV in obs. Przeszłam infekcję i dostawałam antybiotyki. Miałam dwa wylewy dokomorowe II i III stopnia. Spędziłam w inkubatorze pod tlenem ok 3 tygodnie. Przeszłam zabieg laserowy na retinopatie wcześniaczą. W szpitalu spędziłam 48 dni, gdzie byłam rehabilitowana metodą Vojty i masowana masażem shantala, bo mam wzmożone napięcie mięśniowe.

Trochę więcej o mnie...

Po wyjściu ze szpitala kontynuowaliśmy rehabilitacje metodą Vojty od 3 miesiąca, a obecnie rehabilitujemy córkę metodą bobath. Odwiedzamy specjalistów: neurologa, ortopedę, psychologa, pedagoga, neurlogopedę, okulistę. Mamy stwierdzoną encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną. Lekarz rehabilitacji stwierdził porażenie kończyn dolnych i porażenie czterokończynowe, a także opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego. Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią paraparezy spastycznej. Córki stopy mają wadę i są końsko-szprotawe, dlatego musi nosić ortezy. Córka miała wykonane badanie MR głowy i stwierdzono w nim, że ma uszkodzoną tkankę białą w mózgu w fachowym języku (Uszkodzenie istoty białej nadnamiotowej). Potrzebuję wsparcia finansowego na rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt wspomagający (nowe ortezy), a także na wizyty u dobrych specjalistów.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Nicola Maleszka