Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Kornelia Pikus

Subkonto nr: 101158702

Krótko o mnie...

Cześć. Nazywam się Kornelia Pikus. Mieszkam w Rybniku i urodziłam się z niedorozwojem lewej nóżki... brak kości strzałkowej, skrót uda, skrót kości piszczelowej, stopa końsko - szpotawa.

Trochę więcej o mnie...

Mówiąc dalej urodziłam się z zwichniętym biodrem, staw kolanowy praktycznie nie istniał. Pierwszą operację jaką przeszłam w tym roku to "naprawa" biodra i kolanka metodą tzw. superhip,superknee. Kolejną operacją wynaczoną na kwiecień 2019 to nastawienie stopy. Kolejnych kilka operacji to wydłużenia. Jedna z ostatnich to spowolnienie wzrostu dla zdrowej nóżki. Na chwilę obecną chodzę w ortezie wyrównującej, aby chodź trochę zakosztować chodzenia. Całkowity skrót nóżki jaki mogę osiągnąć to aż 37 cm, to niestety uniemożliwia normalne funkcjonowanie.. Operację, którą przeszłam w listopadzie 2018r, była wyceniona na 331 tysięcy. Kosztorys otrzymaliśmy bardzo póżno..miesiąc przed terminem operacji. Nie zdołaliśmy uzbierać tak dużej kwoty, w takim krótkim czasie.. lekarze wzieli pod uwagę pogorszający się stan nóżki i podjeli decyzje o przeprowadzeniu tej operacji oraz z racji tego rozłożeniu kosztów na dwie raty. Z dniem 16.11 byliśmy wstanie wpłacic 130 tysiecy. Do zapłaty mamy jeszcze 201 tysiecy.. Jeśli nie spłacimy długu szpitalowi do lutego 2019 roku, wiadome jest, że do dalszy operacji nie dojdzie. Proszę, pomóżcie nam zebrać te środki.. ta śliczna dziewczynka chce być tak samo pełnosprawna i cieszyć się z jazdy na rowerze czy graniu w piłke jak inne dzieci. Pomóż nam spełnić jej marzenie.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Kornelia Pikus

This page as PDF