kornelia pikus
Subkonto nr: 101158702
wiek: 5 lat

O mnie

Cześć. Nazywam się Kornelia Pikus. Mieszkam w Rybniku i urodziłam się z niedorozwojem lewej nóżki... brak kości strzałkowej, skrót uda, skrót kości piszczelowej, stopa końsko - szpotawa.

Mówiąc dalej urodziłam się z zwichniętym biodrem, staw kolanowy praktycznie nie istniał. Pierwszą operację jaką przeszłam w zeszłym to "naprawa" biodra i kolanka metodą tzw. superhip, superknee.
Kolejnych kilka operacji to wydłużenia. Jedna z ostatnich to spowolnienie wzrostu dla zdrowej nóżki. Na chwilę obecną chodzę w ortezie wyrównującej, aby chodź trochę zakosztować chodzenia. Całkowity skrót nóżki jaki mogę osiągnąć to aż 37 cm, to niestety uniemożliwia normalne funkcjonowanie..
Operację, którą przeszłam w listopadzie 2018r, była wyceniona na 331 tysięcy.
Kolejna operacja to rekonstrukcja stopy oraz pierwsze wydłużania. Zbieram już pieniążki na wszelkie przyszłe koszty tj. pobyt kilku miesięczny w stolicy, rehabilitacja oraz sama opłata operacji.

Proszę, pomóżcie nam zebrać te środki.. ta śliczna dziewczynka chce być tak samo pełnosprawna i cieszyć się z jazdy na rowerze czy graniu w piłkę jak inne dzieci.
Pomóż nam spełnić jej marzenie.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: kornelia pikus - Subkonto nr 101158702

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
kornelia pikus