Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Maria Pilocik

Subkonto nr: 101167302

Krótko o mnie...

Marysia urodziła się w maju 2018 roku. Niestety potwierdziła się diagnoza postawiona podczas II badań prenatalnych, a mianowicie diagnoza wady stóp u Marysi. Nasza córeczka urodziła się z wrodzoną wadą stóp końsko - szpotawych. Już w czasie ciąży konsultowaliśmy się z lekarzem ortopedą, aby wiedzieć co oznacza dla naszej córki taka diagnoza. Marysia jest cudownym dzieckiem, uśmiecha się i liczy na naszą pomoc. Obecnie podejmujemy leczenie Marysi u prof. dr hab. n. med. Marka Napiontka, specjalisty ortopedii i traumatologii. Marysia pod koniec maja 2018 miała założone swoje pierwsze gipsy. Co tygodniowe wizyty w Klinice w Poznaniu przyniosły oczekiwane efekty. Marysia uniknęła operacji. Niestety wada stóp Marysi może się nawrócić. Do czasu wzrostu córeczki konieczne jest leczenie, noszenia specjalistycznego obuwia (szyny Ponsatiego), codzienna rehabilitacja i stała kontrola lekarza. Niestety każda wizyta, zakup szyn derotacyjnych i obuwia oraz wyjazdy do Poznania to duże obciążenie finansowe. Tym bardziej, że Marysia cały czas rośnie co powoduje większą częstotliwość zmiany obuwia, które jest bardzo drogie. Jeśli możesz pomóc, w imieniu Marysi i własnym bardzo dziękujemy!

Trochę więcej o mnie...

Stopa końsko-szpotawa to wynik kilku nakładających się na siebie wad i dopiero ich wspólne wystąpienie świadczy o rozpoznaniu. Wbrew pozorom jest to wada wielopłaszczyznowa i złożona i absolutnie nie można jej upraszczać ani bagatelizować. Leczenie wrodzonej stopy końsko-szpotawej składa się z kilku etapów: - siłowych ćwiczeń (redresji), które prowadzą do rozciągnięcia przykurczonych tkanek, - opatrunków gipsowych, zakładanych dla utrwalenia korekcji uzyskanej ćwiczeniami - przecięcia ścięgna Achillesa w technice Ponsetiego, - utrwalania uzyskanej korekcji przy pomocy tzw. ortez, a więc np. szyny derotacyjnej lub łusek, - leczenia operacyjnego w przypadku niepowodzenia leczenia ww. sposobami, czego mamy nadzieję uniknąć. Metoda Ponsetiego, popularna od kilkunastu lat, to rewolucja w leczeniu wrodzonej stopy końsko-szpotawej. W metodzie tej redresje wykonuje się w supinacyjnym ustawieniu przodostopia, a liczba opatrunków gipsowych jest ściśle określona (od 5 do 7). Metoda zaliczana do nieoperacyjnych, pomimo że w trakcie leczenia przecina się ścięgno Achillesa. Skuteczność metody jest oceniana na 60 do 95%. W przypadku niepowodzenia stopę należy operować. W tej metodzie stopę operuje się z reguły po pierwszym roku życia. Tą właśnie metodą leczona jest Marysia.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Maria Pilocik