Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Konrad Ploch

Subkonto nr: 101168802

Krótko o mnie...

Konrad urodził się 18. lipca 2009 roku. Do momentu gdy nie poszedł do przedszkola myśleliśmy, że wyrośnie ze swoich "dziwactw". W przedszkolu uświadomiliśmy sobie, że jednak jest coś nie tak jak powinno. Konrad ma autyzm atypowy i nadpobudliwość psychoruchową.

Trochę więcej o mnie...

Konrad jest pogodnym chłopcem, który żyje w swoim "świecie". Bardzo lubi komputery i telefony komórkowe i wszystko co z tym związane, interesuje się też tematyką wojenną, lubi bawić się żołnierzykami, staczać różne bitwy nimi. Konrad ma duży problem z nawiązywaniem relacji z innymi (nie zwraca uwagi na innych ludzi, a zwłaszcza dzieci), nie ma kolegów, a w szkole ma nauczyciela wspomagającego. W stosunku do młodszego rodzeństwa czasem jest agresywny, drażnią go bardzo choć są też momenty wspólnej zabawy. Konrad jest nadpobudliwy (biega, skacze, macha rękoma, wydaje różne dźwięki przy tym), trzeba mu przypominać o codziennych czynnościach i pomagać w nich (ubieranie się, jedzenie, mycie). Przeszkadza mu hałas i intensywne zapachy, nie rozumie prostych poleceń, trzeba mu je powtarzać i tłumaczyć, nie odróżnia prawdy od fikcji, nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw (nie zwraca uwagi na samochody itp.), je tylko określone jedzenie. Konrad bierze udział w zajęciach grupowych, uczęszcza też na terapię Si, trening umiejętności społecznych i rewidalizację, ma też indywidualne lekcje pływania, leczymy skomplikowaną wadę zgryzu. Staramy się aby w przyszłości syn radził sobie w dorosłym życiu sam, choć jest bardzo ciężko a rehabilitacje i terapie są bardzo kosztowne to jesteśmy nastawieni pozytywnie.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Konrad Ploch

This page as PDF