Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Konrad Ploch

Subkonto nr: 101168802

Krótko o mnie...

Konrad urodził się 18. lipca 2009 roku. Do momentu gdy nie poszedł do przedszkola myśleliśmy, że wyrośnie ze swoich "dziwactw". W przedszkolu uświadomiliśmy sobie, że jednak jest coś nie tak jak powinno. Konrad ma autyzm atypowy i nadpobudliwość psychoruchową.

Trochę więcej o mnie...

Konrad jest pogodnym chłopcem, który żyje w swoim "świecie". Bardzo lubi komputery, telefony komórkowe oraz tematykę wojenną. Konrad ma duży problem z nawiązywaniem relacji z innymi (nie zwraca uwagi na innych ludzi, a zwłaszcza dzieci), nie ma kolegów, a w szkole ma nauczyciela wspomagającego. W stosunku do młodszego rodzeństwa czasem jest agresywny, drażnią go, choć są też momenty wspólnej zabawy. Konrad jest nadpobudliwy (biega, skacze, macha rękoma, wydaje różne dźwięki), trzeba mu przypominać o codziennych czynnościach i pomagać w nich. Przeszkadza mu hałas i intensywne zapachy, nie rozumie prostych poleceń, nie odróżnia prawdy od fikcji, nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw (nie zwraca uwagi na samochody), je tylko określone jedzenie. Konrad bierze udział w zajęciach grupowych, uczęszcza też na terapię Si, trening umiejętności społecznych, rewalidację, indywidualne lekcje pływania, leczymy skomplikowaną wadę zgryzu. Konrad jest też w trakcie diagnozowania padaczki. Staramy się aby syn nauczył się radzić sobie samemu w życiu codziennym, choć jest bardzo ciężko, a rehabilitacje i terapie są bardzo kosztowne. Mimo wszystko jesteśmy nastawieni pozytywnie.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Konrad Ploch