Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Maria Ewa Staszewska

Subkonto nr: 101182302

Krótko o mnie...

Marysia urodziła się z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego obustronnego, bez słuchu, z wiotkością krtani, jest wcześniakiem, Ponadto Marysia ma opóźnienie psychoruchowe, częściowy blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Trochę więcej o mnie...

Marysia urodziła się w styczniu 2011 roku. Jest bardzo pogodnym i otwartym dzieckiem. Urodziła się z rozszczepem podniebienia obustronnym, po czym nastąpiła operacja dziecka, zaczęły się komplikacje, lecz słuch, którego nie miała, częściowo odzyskała dzięki plastyce podniebienia. Od 1 września 2018 uczęszcza do specjalnej placówki szkolno-wychowawczej w Borzęciczkach ze względów na stan zdrowia psychoruchowego i fizycznego. Dziecko uczęszcza regularnie na konsultacje foniatryczne w Lesznie oraz w Poznaniu, na najpotrzebniejsze badania foniatryczne. Marysia potrzebuje pieniążków, których nie mam, na turnusy rehabilitacyjne, które wahają się od 5000-8000 zł. Turnus zapewnia kilka godzin indywidualnych zajęć codziennie w jednym ośrodku, bez konieczności dojeżdżania. Taka intensywna i różnorodna terapia bardzo korzystnie wpływa na stan dziecka. Potrzebny jest również sprzęt tj, aparaty słuchowe, gdzie jeden kosztuje 3,790 złotych,Wkładka do aparatu słuchowego jedna to koszt 90 złotych. Ceny wciąż rosną w górę aparatów,wkładek jak i turnusów. Aparaty słuchowe łącznie z wkładkami to koszt 7.760 złotych,gdzie ceny towaru uwidocznione na fakturze PRO FORMA ,mogą stracić ważność po dacie wystawienia faktury tj.dnia 2019-04-15 w Placówce KIND Aparaty Słuchowe Sp.z.o.o. ul.Włodkowica 26a , 60-334 Poznań tel.(61)865 40 20,który jest sprzedawcą aparatów i wkładek. Fkturę wystawił KIND Aparaty Słuchowe Sp.z.o.o. 60-311 Poznań, ul.Grunwaldzka 64 tel.(61)862 12 92 . Mąż pracuje na 1/4 etatu, wynajmujemy mieszkanie, mamy jeszcze trójkę dzieci. Marysia bardzo potrzebuje pomocy finansowej na wkładki ortopedyczne do buta, aparaty słuchowe, pomocy na dojazdy do specjalistów, lekarzy, na leki, ponieważ wciąż choruje, najbardziej porą jesienną, zimową oraz wiosenną. Ma problemy z wymową przez niedosłuch przewodzeniowy. Na dzień dzisiejszy stan słuchu nie ulega poprawie, Maria kuleje na prawą nóżkę, ma problemy z koncentracją i jest emocjonalna, dużo płacze. Potrzebujemy pomocy na zakup pampersów, ponieważ ma przypadłość nietrzymania moczu, najbardziej nocą, czasem za dnia albo z ekscytacji lub z powodu nieradzenia sobie w trudnych sytuacjach. Bardzo będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc i za każdy gest. Z głębi serca bardzo DZIĘKUJEMY!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Maria Ewa Staszewska