Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Krystian Dorosz

Subkonto nr: 10125102

Krótko o mnie...

Witajcie. Mam na imię Krystek. Zdiagnozowano u mnie zespół wad wrodzonych o podłożu genetycznym zespołu Saetchre- Chotzen. Ze względu na problemy zdrowotne wynikające z tego schorzenia oraz inne, współistniejące, wymagam wielospecjalistycznej opieki i rehabilitacji.

Trochę więcej o mnie...

Przyszedłem na świat 23.01.2008r. Radość rodziców była ogromna, gdyż u mamy w brzuszku rosłem wspaniale i nic nie wskazywało na to, że coś będzie nie tak, jak sobie wymarzyli. No ale stało się - radość z pojawienia się ukochanego synka mieszała się z uczuciami lęku, gdyż urodziłem się z dodatkowymi paluszkami u rąk i nóg a w kilkanaście godzin po porodzie drastycznie powiększał mi się obwód główki, co sugerowało wodogłowie. W siódmej dobie życia trafiłem na oddział w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, pod którego opieką byłem przez ładnych kilka lat. Tam zdiagnozowano mi zrośnięcie szwów czaszkowych (byłem operowany w 2009r.), a także szereg wad współistniejących (dysmorfia, gotyckie podniebienie, częściowy zrost palców, wnętrostwo, przepukliny pachwinowe). W 2014 roku okazało się, że mam poważną wadę wzroku i prawie wcale nie widzę na prawe oczko, a lewe również nie pracuje tak jak powinno. Kolejne badania potwierdziły również, że wymagam dalszego leczenia neurochirurgicznego. Jestem uczniem i czasami ciężko pogodzić mi się z tym, że nie mogę biegać i bawić się tak jak moi rówieśnicy. którzy są zdrowi. Mój młodszy braciszek również wymaga leczenia i rehabilitacji i często tak jest, że rzadko się widzimy bo raz mama jest ze mną w szpitalu a zaraz potem z młodszym bratem.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Krystian Dorosz