Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Łukasz Matuszewski

Subkonto nr: 101469202

Krótko o mnie...

Jestem Łukasz. Uczęszczam do przedszkola integracyjnego, które bardzo lubię.Mam AUTYZM i niskie napięcie mięśniowe. Nie jestem źle wychowany , nie jestem też Ufoludkiem tak jak słyszę od wielu ludzi-to nie jest miłe. Po prostu jestem bardziej wrażliwy na otoczenie i wszystko wokół.

Trochę więcej o mnie...

Cześć jestem Łukasz -"niegrzeczny/niewychowany chłopiec, który nigdy nie odpowiada "dzień dobry "-ale ja po prostu nie umiem mówić komunikuję się za pomocą obrazków PECS. Jestem wesołym pogodnym dzieckiem niestety nie potrafię wielu rzeczy, które umieją moi rówieśnicy. Gdy się urodziłem rodzice byli najszczęśliwsi na świecie już po porodzie okazało się że mam niskie napięcie mięśniowe ale rozwijałem się prawidłowo, w wieku 2.5 roku zdiagnozowano u mnie AUTYZM - nie utrzymuje kontaktu wzrokowego , nie rozumie emocji ani otaczającego mnie świata, żyję na schematach i bardzo nie lubię zmian. Na każdą trudną sytuację bądź zmianę reaguję płaczem, krzykiem tak wyrażam swój sprzeciw a zarazem pokazuje że się boję. Uczestniczę w wielu dodatkowych zajęciach terapeutycznych gdzie uczę się drobnymi kroczkami tego, co najbardziej w życiu potrzebne samodzielności i komunikacji z ludźmi, rozumienia otaczającego mnie świata . Jestem nadwrażliwy na dźwięki i światła -zatykam uszy, zamykam oczy . Mam duże szanse na poprawę funkcjonowania w codziennym życiu lecz to wymaga ciężkiej pracy mojej i rodziców pod czujnym okiem specjalistów. Jest jeszcze wiele rzeczy których muszę się nauczyć i to Ty możesz mi w tym pomóc.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Łukasz Matuszewski