Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Maksymilian Matuszewski

Subkonto nr: 101617402

Krótko o mnie...

Cześć wszystkim! :-) Jestem Maksymilian. Mówią do mnie Maksiu, mam trójkę rodzeństwa: starszą siostrę i dwóch starszych braci oraz kochanych mamę i tatę. Urodziłem się 5 marca 2019 r i jeszcze jak byłem w brzuszku u mamy Pani doktor zauważyła, że coś jest ze mną nie tak i mamusia musiała mieć konsultacje w specjalistycznym szpitalu, żeby dokładnie sprawdzić co się dzieje i co ze mną jest nie tak. Oczywiście mamusi zrobili badania i było podejrzenie, że miałem urodzić się z wodogłowiem i miałem przyjść na świat o wiele wcześniej niż było planowane, ale udało się i urodziłem się w 38 tygodniu ciąży przez cięcie cesarskie. Po urodzeniu, kiedy wreszcie przyszedł ten czas gdy byłem na świecie trafiłem na oddział opieki pośredniej noworodka gdzie miałem robione badania i byłem oczywiście pod wspaniałą opieką specjalistów. W czasie badań lekarze specjaliści wykluczyli wodogłowie, ale okazało się że mam ACC czyli AGENEZJA CIAŁA MODZELOWATEGO - wada wrodzona, która została potwierdzona przez rezonans magnetyczny główki w 42 dobie może to życia. Wada, która utrudniała moje maleńkie życie, gdyż jestem cały czas od urodzenia pod opieką specjalistów takich jak neurolog dziecięcy, okulista, kardiolog, moja Pani doktor pediatra oraz neurologopeda oraz fizjoterapeuta.

Trochę więcej o mnie...

Mój rozwój przez moją wadę jest opóźniony. 5stycznia 2020 roku skończyłem 10 miesięcy nie chodzę jeszcze, nie pełzam, nie raczkuję. Od niedawna zacząłem sam siedzieć - to mój sukces dzięki rehabilitacji przez cudownego fizjoterapeutę, dzięki któremu pozbyłem się przykurczu mięśni w nóżkach, a ten ból był nie do zniesienia. Mogę stać przy meblach, przy ścianie pod asekuracją mamy lub taty. Odnalazłem swoje nóżki dzięki rehabilitacji oraz umiem przywracać się z brzuszka na plecy i odwrotnie, a to dzięki właśnie rehabilitacji, którą mam dzięki mamie i tacie, którzy mi to umożliwili na tyle ile mogą, ale oczywiście potrzebuje jej więcej i więcej.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Maksymilian Matuszewski