Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Ignacy Wacko

Subkonto nr: 101939402

Krótko o mnie...

Mam na imię Ignaś. Urodziłem się z zespołem Downa i z wadą serca zespołem Fallota. Moi rodzice, lekarze i fizjoterapeuci pomagają mi walczyć o zdrowie każdego dnia.

Trochę więcej o mnie...

Witam wszystkich! Mam na imię Ignaś i urodziłem się w sierpniu 2019 roku z zespołem Downa i złożoną wadą serca -zespołem Fallota. Jeszcze w ciąży zaskoczyłem rodziców dodatkowym chromosomem i chorym serduszkiem. Nie spodziewali się jednak, że będę ich misiem koala, który tak bardzo wszystkich tuli. Przez słabe napięcie mięśniowe nie potrafię jeszcze chodzić i raczkować, ale dzielnie ćwiczę na rehabilitacjach i próbuję pełzać za zabawkami. Z panią logopedą trenuję buzię, żeby w przyszłości móc rozmawiać tak ładnie jak moi rówieśnicy. Bardzo lubię też moje panie fizjoterapeutki, przede mną jeszcze wiele godzin terapii. Parę miesięcy temu w kwietniu miałem operację serduszka, w przyszłości czeka mnie kolejna. Codziennie mama podaje mi lekarstwa, żeby serce lepiej pracowało. Dużo czasu spędziłem w szpitalu, o wiele bardziej wolę być w domu, uczęszczać na rehabilitację i dawać moim siostrom codziennie sto przytulasów. Przez dodatkowy chromosom odwiedzam z mamą różnych lekarzy specjalistów m.in.: kardiologa, endokrynologa, neurologa, okulistę, laryngologa na kontrolach i nie tylko, by być zdrowym i w przyszłości samodzielnym. Nie każda wizyta lub badanie jest jednak refundowane. Ostatnio bardzo często choruję i odwiedzam pediatrę lub szpital. Mam słabą odporność, dlatego czekają mnie kolejne badania, by sprawdzić dlaczego. Wielu specjalistów mnie wspiera i wielu mogłoby mi jeszcze pomóc. Proszę, pomóżcie i Wy, bym mógł dostać od nich jeszcze więcej wsparcia w rozwoju, leczeniu i rehabilitacji. Dziękuję!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Ignacy Wacko