Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Gabriel Dawidowicz

Subkonto nr: 102011902

Krótko o mnie...

GABRYŚ jest skrajnym wcześniakiem z 26 tygodnia ciąży z wagą 1100 gram. Urodził się przez cesarskie cięcie i dostał 8 punktów. Urodził się 3 MIESIĄCE ZA WCZEŚNIE. Walczyliśmy o życie, które było zagrożone dla nas. Podczas transportu z jednego szpitala do drugiego oddalonego o 213 km dotarliśmy do Szczecina. GABRYŚ urodził się z niską masą ciała, niedokrwistością, która skończyła się przetaczaniem krwi 3 razy, niewydolnością oddechową, miał bezdechy oraz zespół zaburzeń oddychania. Ponadto zdiagnozowano niezamknięty otwór owalny serca, zakażenie układu moczowego, przepuklinę po obu stronach, torbiel na wątrobie, napięcie mięśniowe, problemy z ssaniem. Był 3 miesiące w Szczecinie na intensywnej terapii.

Trochę więcej o mnie...

Gabryś urodził się 25. sierpnia 2018 roku. Od urodzenia jeździliśmy 213 km co miesiąc do specjalistów na zastrzyki, a teraz ograniczyli nam wizyty ze względu pandemię. Gabryś jest po 2 operacjach przepukliny pachwinowej prawej i lewej. Uczęszczamy na rehabilitacje z fizjoterapeutą, gdyż syn ma przykurcz i napięcie mięśniowe co ma duży wpływ na wypróżnianie się. Jesteśmy pod opieką hematologa i walczymy z niedokrwistością . Jesteśmy po 3 badaniach na obecność markerów nowotworowych. Gabriel ma problemy z SERCEM. Jesteśmy pod kontrolą kardiologa, gdyż zdiagnozowano niezamknięty otwór owalny serca. Ponadto ma torbiel na wątrobie, naczyniaka pod skórą na ręce, nieżyt nosa i problemy z oddychaniem. Gabryś cierpi także na refluks żołądka, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia i problemy neurologiczne, nad którymi nie panuje przy napadach i okalecza się. Jesteśmy pod opieka psychiatry i psychologa. Chodzi na zajęcia wczesno szkolne, co ma bardzo dobry wpływ na jego rozwój. Ma zachowanie dziecka autystycznego i ADHD. Nie może zostać sam w pomieszczeniu. Prawdopodobnie doszło do niedotlenienia, czekamy na badania. W czerwcu odbędzie się badanie wzroku co ukaże czy Gabryś ma wadę bo nie odróżnia kolorów. Gabryś jest bardzo żywym dzieckiem, uśmiechniętym i silnym, walczącym o życie od samego początku jego narodzin. Kocha muzykę. Całe jego życie to zagadka co nas czeka dziś albo jutro.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Gabriel Dawidowicz