damian kuć

Subkonto nr: 102087302
wiek: 9 lat

O mnie

Damian zdaniem lekarzy urodził się zdrowy jak i przez kolejnych kilka lat za takiego go uważano. Kiedy syn poszedł do przedszkola bardzo przeszkadzał mu hałas, krzyki innych dzieci, nie radził sobie również z wieloma zadaniami. Poszliśmy do poradni psychologiczno-pedagogicznej gdzie po roku badań syn otrzymał opinie o nieharmonijnym rozwoju, wysłano nas na dalsze badania, na które czekaliśmy kolejnych wiele miesięcy, które się przedłużały z racji pandemii. Po dwóch latach syn otrzymał diagnozę afazja motoryczna, specyficzne zaburzenia mowy oraz autyzm atypowy. Otrzymał orzeczenie o kształceniu specjalnym oraz o niepełnosprawności, jednak nie został przyznany zasiłek opiekuńczy. Z racji tego iż syn potrzebuje mojego wielogodzinnego wsparcia w nauce oraz codziennych podstawowych czynnościach nie mam możliwości podjąć stałej pracy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę specjalistyczną. Syn w dalszym ciągu bardzo źle znosi hałas, potrzebuje treningu słuchowego tomatisa, potrzebuje również fizjoterapii, ma wzmożone napięcie mięśniowe, chodzi na palcach. Potrzebna jest terapia integracji sensorycznej, terapia ręki - Damian nieprawidłowo trzyma ołówek, sztućce, potrzebuje pomocy w ubieraniu, myciu, jedzeniu, ma małą sprawność motoryczną. Ma bardzo dużą wadę wymowy, chodzimy prywatnie do neurologopedy lecz nie stać mnie by pokryć jeszcze inne koszty prywatnego leczenia. Na NFZ jest zapisany na rehabilitację i masaż ale czeka już prawie 2  lata w kolejce, czeka też rok na neurologa. Dla dziecka w tym wieku każdy miesiąc robi ogromną różnicę. Chciałabym też by syn mógł odbyć turnus rehabilitacyjny, ponieważ daje on duże efekty w krótkim czasie. Damian słabo radzi sobie z emocjami, gdy coś mu się nie udaje zaczyna płakać, widzi, że pewne rzeczy są ponad jego siły, boi się podejmować nowych wyzwań. Jest bardzo pogodnym, miłym i spokojnym chłopcem. Bardzo proszę o pomoc, każda złotówka w naszej sytuacji ma znaczenie, będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: damian kuć - Subkonto nr 102087302

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
damian kuć