Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Krzysztof Kreft

Subkonto nr: 10228002

Krótko o mnie...

Cześć. Mam na imię Krzyś i urodziłem się w 2007 roku. Moim zainteresowaniem jest elektronika. Niestety zdiagnozowano u mnie Zespół Aspergera - jest to zaburzenie ze spektrum autyzmu. Ponadto mam obustronny niedosłuch, zaburzenia integracji sensorycznej oraz alergie na roztocza, trawy, zboża oraz pyłki drzew. Mam również dużą nadwrażliwość słuchową ,która często przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu wśród ludzi. Mimo tych wszystkich przeciwności losu nie poddaję się.

Trochę więcej o mnie...

Krzyś jest wesołym chłopcem. Niestety u Krzysia zdiagnozowano Zespół Aspergera. Jest to zaburzenie mieszczące się w spektrum autyzmu. Przez to występują u niego problemy w funkcjonowaniu społecznym. Ma problemy z porozumiewaniem się z innymi ludźmi - zwłaszcza z rówieśnikami. Często ma problem z właściwą reakcją na to, co dzieje się wokół niego. Cechami Zespołu Aspergera, który występuję u Krzysia jest: trudność w nawiązywaniu kontaktu wzrokowego, problem ze zrozumieniem metafor oraz żartów, które bardzo często odbiera dosłownie. Ponadto Krzyś ma zaburzenia integracji sensorycznej. Przejawia symptomy nadwrażliwości dotykowej, ma zmniejszone czucie w obrębie rąk. Ma również problemy słuchowe. Źle reaguje na niektóre dźwięki. Musi uczęszczać na terapię SI, aby zminimalizować problemy z przetwarzaniem sensorycznym. Niestety u Krzysia zdiagnozowano także obustronny niedosłuch oraz uczulenie na roztocza, trawy, zboża oraz pyłki drzew. Aktualnie bardzo ważne są zajęcia terapeutyczne, dzięki którym Krzyś zaczął lepiej funkcjonować. Pomagają one w nauce właściwych kontaktów z ludźmi i nauce samodzielności. Dzięki tym zajęciom Krzyś zaczął nawiązywać kontakt wzrokowy. Jesteśmy szczęśliwi, że zaczyna być już widać efekty ciężkiej pracy terapeutów, nas rodziców, a przede wszystkim Krzysia. Krzyś ma w przyszłości szanse funkcjonować w pełni samodzielnie. Jednak wiele zależy od tego, czy będziemy mieć szansę wykorzystać wszystkie możliwe terapie, które są dostępne, aby jak najbardziej zminimalizować te "złe" cechy Zespołu Aspergera. Naszym obecnym marzeniem jest to, żeby Krzyś mógł w wakacje pojechać na turnus rehabilitacyjny. Niestety wydatki na Krzysia terapie są dość spore i mimo wielu starań nie jesteśmy w stanie zapewnić mu dostępu do wszystkich zajęć, na które powinien uczęszczać. Dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc dla naszego syna. Wierzymy, że to co damy Krzysiowi teraz zaowocuje w przyszłości.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Krzysztof Kreft