Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Oliwier Kołodziejczyk

Subkonto nr: 10260102

Krótko o mnie...

Cześć, jestem Oliwier. Od wczesnego dzieciństwa choruję na padaczkę skroniową - częściowo złożoną, astmę oskrzelową, alergię wziewną i pokarmową,małopłytkowość z przejawami leukopenii, zaburzenia dojrzewania granulocytów w szpiku kostnym, zespół AZS. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie autyzm. Od kilku lat zmagam się problem z jelitami i prawidłowym wchłanianiem pokarmów,a także z zaburzeniem czucia w układzie prostniczym jelit. Mam „parę” nietolerancji pokarmowych ,które często mi przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu .Ponadto cierpię na zaburzenia integracji sensorycznej,które powodują dyskomfort w normalnych funkcjonowaniu wśród ludzi,wpływa na moje zachowanie -przez co często jestem też negatywnie odbierany. Mimo tych wszystkich przeciwności losu nie poddaję się. Mam braciszka, który od urodzenia również miał pod górkę. Kacper ma 7 lat. Przez ten czas przeszedł chorobę tikową i wzmożone napięcie mięśniowe. Teraz towarzyszy mu głównie ZA z cechami nadpobudliwości,zaburzenia integracji sensorycznej,Od roku czasu doszły zaburzenia mineralizacji kości ,którą nasza mama musi bardzo kontrolować wraz ze szmerem na sercu. Pomimo, że choroby czasem nas bardziej dzielą niż łączą -jesteśmy razem, ćwiczymy razem. Chcemy to kontynuować.

Trochę więcej o mnie...

Jestem pod opieką bardzo wielu specjalistów: -neurologa, -immunologa, -hematologa, -genetyka, -psychiatry,-alergologa, -endokrynologa,-gastroenterologa a także psychologa, logopedy i specjalistów od rehabilitacji. Mimo licznych schorzeń, jestem wesołym, bardzo żywym, radosnym chłopcem,ale mam też cięższe dni.Mimo, że synowie poddawani są intensywnej rehabilitacji ona w dalszym ciągu jest potrzebna. Koszta leczenia są bardzo różne -duże.Zaprzestanie ćwiczeń jest niedopuszczalne ,wskazana jest ich kontynuacja, dopóki synowie są na nią podatni i można jeszcze coś osiągnąć. Do tej pory korzystają ze wszystkich zajęć jakie są możliwe,oczywiście w miarę swoich możliwości oraz dostępnych funduszy. Jako mama cały czas dbam i walczę o to, aby Oliwier i Kacper byli zdrowi ,a jeśli chodzi o ich rozwój ,aby rozwijali się tak jak najlepiej potrafią i w przyszłości byli na miarę swoich sił samodzielni i niezależni. Jeśli los Oliwiera nie jest Ci obojętny przekaż swój 1 % podatku lub darowiznę.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Oliwier Kołodziejczyk

This page as PDF