Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Oliwier Kołodziejczyk

Subkonto nr: 10260102

Krótko o mnie...

Cześć, jestem Oliwier. Od wczesnego dzieciństwa choruję na padaczkę skroniową - częściowo złożoną, astmę oskrzelową, alergię wziewną i pokarmową, małopłytkowość z przejawami leukopenii, zaburzenia dojrzewania granulocytów w szpiku kostnym, opóźnienie rozwoju, zespół AZS. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie autyzm. Ponadto cierpię na zaburzenia integracji sensorycznej, które często przeszkadzają mi w normalnych funkcjonowaniu wśród ludzi. Mimo tych wszystkich przeciwności losu nie poddaję się. Mam braciszka, który od urodzenia również miał pod górkę. Kacperek ma 5 latek. Przez ten czas przeszedł chorobę tikową i wzmożone napięcie mięśniowe. Teraz towarzyszy mu głównie ZA z cechami nadpobudliwości, astma, zaburzenia integracji sensorycznej. Pomimo, że choroba czasem nas bardziej dzieli niż łączy -jesteśmy razem, ćwiczymy razem. Chcemy to kontynuować.

Trochę więcej o mnie...

Jestem pod opieką bardzo wielu specjalistów: neurologa, immunologa, hematologa, genetyka, psychiatry, alergologa, endokrynologa, a także psychologa, logopedy i specjalistów od rehabilitacji. Mimo licznych schorzeń, jestem wesołym, bardzo żywym, radosnym chłopcem. Mimo, że syn od urodzenia poddawany jestem intensywnej rehabilitacji i porusza się już samodzielnie, nadal potrzebna jest pomoc. Zaprzestanie ćwiczeń i leczenia może zahamować rozwój psycho-ruchowy, dlatego też wskazana jest ich kontynuacja, dopóki jest na nią podatny i można jeszcze coś osiągnąć. Do tej pory korzysta ze wszystkich zajęć jak najwięcej się tylko da w miarę swoich możliwości oraz dostępnych funduszy. Niestety koszta rehabilitacji, której są poddawani razem z bratem są bardzo wysokie. Cały czas walczę o to, aby Oliwier i Kacper rozwijali się prawidłowo i w przyszłości byli samodzielni i niezależni. Jeśli los Oliwiera nie jest Ci obojętny przekaż swój 1 % podatku lub darowiznę.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Oliwier Kołodziejczyk

This page as PDF