Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Oliwer Wieczorek

Subkonto nr: 10341302

Krótko o mnie...

Olinek cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną NBIA mutacja PKAN2 (wcześniejsza nazwa zespól Hallevordena-Spatza). Jest to śmiertelna choroba metaboliczna polegająca na odkładaniu się żelaza w mózgu.

Trochę więcej o mnie...

Olinek urodził się zdrowy. Rozwiał się prawidłowo. Chodził, mówił, biegał... Z dnia na dzień zaczął chodzić na paluszkach i bardzo się przewracał. Jego rączki zaczęły drżeć. W wieku 7 lat usiadł na wózku. Choroba postępowała z miesiąca na miesiąc. Obecnie Olinek jest w stanie terminalnym. Jest leżący, nie trzyma głowy, nie porusza się, oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej. Je za pomocą gastrostomii. Siusia za pomocą cewnika. Leki ma podawane za pomocą portu centralnego (implant sięgający bezpośrednio do serca). Ogromny ból który towarzyszy chorobie łagodzimy za pomocą leków przeciwbólowych podawanych podskórnie przez całą dobę za pomocą pompy. Do tego jeszcze leki podawane bezpośrednio do żołądka. Olinek ma napady dystonii i ciągły stan padaczkowy. Wytchnienie dają tylko leki i rehabilitacja. Olinek jest rehabilitowany od 18 miesiąca życia. Najpierw walczyliśmy o sprawność i samodzielność. Potem, gdy poznaliśmy diagnozę skopiliśmy się na próbach utrzymaniu Olinka w jak najlepszym stanie. Teraz gdy choroba zabrała mu już prawie wszystko, gdy uwięziła go we własnym ciele walczymy o jego komfort w czasie który mu pozostał. Ja obiecałam mu, że będę z nim zawsze, że go przez to przeprowadzę. Jestem przy nim 24h na dobę. Praktycznie nie wychodzę z domu. Chcę zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Chcę aby odszedł w moich ramionach. Poza moją obecnością, aby Olinek czuł się komfortowo potrzebne są leki, środki pielęgnacyjne, rehabilitacja. To wszystko ma swój wymiar finansowy. Wymiar, któremu coraz trudniej nam podołać. Obecnie koszty leczenie, rehabilitacji pielęgnacja Olinka sięgają kwoty 4 tyś miesięcznie. To suma ogromna zważywszy na to, że pracuje tylko mąż i mamy jeszcze jedno dziecko na utrzymaniu.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Oliwer Wieczorek

This page as PDF