Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Szymon Trojanowski

Subkonto nr: 10355102

Krótko o mnie...

Jestem Szymon, urodziłem się z ciężką wadą serca - mam wspólny pień tętniczy. Na początku mojej choroby byłem leczony lekami, ponieważ po trzeciej dobie życia wyszło u mnie że mam niewydolność oddechową, niewydolność nerkową oraz krążeniową. Byłem zarażony wysoką żółtaczką (moja bilirubina wynosiła 600), miałem wirusa cytoplazmina - jest to wirus który atakuje różne narządy, a w moim przypadku ten wirus zaatakował wątrobę.

Trochę więcej o mnie...

W obecnej chwili jestem w domku, chodzę na fizjoterapię – to bardzo mi pomaga w rozwoju. Potrzebuję tego typu ćwiczeń, ponieważ po nich czuję się lepiej i pomagają mi, abym mógł być silniejszy. Od kiedy jestem w domu często choruję na zapalenie oskrzeli, płuc, gardła. Mam bardzo słabą odporność. Bardzo mało przybieram na wadze, moja mama martwi się o mnie, bo aby przejść operację, muszę przybrać na wadze. Chcemy, aby operacja, która mnie czeka (korekcja wspólnego pnia tętniczego) przebiegła pomyślnie. Ja – pomimo że malutki i chudziutki i często choruję – nie przestaję się uśmiechać i mam w sobie tyle siły, co każde zdrowe dziecko w moim wieku, a przecież mam chore serduszko. Każdego dnia jestem pogodny. Moja mama martwi się o to, żebym nie był sam w szpitalu. Kiedy ostatnio byłem w szpitalu, gdy miałem zakładany banding na płuca, to leżałem sam, bo mojej mamy nie było stać na to, aby być cały czas ze mną. Proszę Was wszystkich o jakąkolwiek pomoc, aby moja mama mogła być już zawsze przy mnie i mogła opłacić nocleg w Krakowie. Po operacji moje serduszko będzie wymagało dużo ćwiczeń i rehabilitacji, dlatego też proszę darczyńców o zbiórkę pieniążków na rehabilitacje, bo ja chcę żyć dla mojej mamy i być silnym, samodzielnym chłopcem. Dziękuję wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Szymon Trojanowski

This page as PDF