Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Klaudia Konkiewicz

Subkonto nr: 10356102

Krótko o mnie...

Mam na imię Klaudia. Mam rzadki zespół genetyczny Williamsa Beurena. Prawidłową diagnozę postawiono mi zbyt późno, dopiero w 4 roku życia. Wymagam stałej i intensywnej rehabilitacji ruchowej, pedagogicznej, logopedycznej i psychologicznej. Jestem pod opieką lekarzy wielu specjalizacji: kardiologa, endokrynologa, nefrologa, neurologa i okulisty.

Trochę więcej o mnie...

Urodziłam się z niską masą urodzeniową, tj. 1970 gram. Od urodzin miałam problemy ze ssaniem, z gryzieniem, z połykaniem. Często posiłki kończyły się ulewaniem, czy też wymiotami, więc długo pokarmy musiały mieć konsystencję papki. Obecnie rzutuje to na ogromny problem z mową, która jest niewyraźna. Potrzebuję intensywnej terapii logopedycznej, aby doskonalić mowę. Codziennie pracuje nad motoryką dużą i małą, słabym napięciem mięśniowym, zaburzeniami koordynacji wzrokowo – przestrzennej, utrzymywaniem równowagi. Muszę dużo ćwiczyć ponieważ mam jeszcze znaczne problemy z samodzielnością m.in. ubraniem się, czy też założeniem butów. Od rodziców: Dzieci z zespołem Williamsa potocznie nazywane są Elfikami. Klaudusia to właśnie taki Elfik. Jest bardzo wesołym, uśmiechniętym dzieckiem. Na ulicy jak zauważy kogoś znajomego biegnie z radością i przesadną wylewnością. Każdego chętnie przytuli, pocieszy, rozśmieszy. Jest bardzo ufna i każdy jest jej przyjacielem. Elfiki uwielbiają muzykę i taniec. Mimo przeciwności Klaudia nie poddaje się i walczy o swoją zdrową przyszłość. Córcia ma ogromne szanse na normalne funkcjonowanie w przyszłości a to wszystko dzięki Wam i Waszej pomocy!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Klaudia Konkiewicz