Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Iga Napierała

Subkonto nr: 10391902

Krótko o mnie...

Mam na imię Iga, urodziłam się w piękny czerwcowy poranek. Nic nie wskazywało na to, że po 3 dniach od narodzin znów wyląduję w szpitalu. Lecz tym razem w inkubatorze, na oddziale zamkniętym z wielką raną w buzi, na nóżkach, w pępku. Jestem małym motylkiem, choruję na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB). Dotyk sprawia mi ból. Pęcherze i rany sprawiają, że płaczę, czasem nie mogę spać. Gdy mama podchodzi do mnie z igłą, by przebić pęcherze, u nas w domu słychać płacz mój i mamy mieszany z moim krzykiem. Ale jestem dzielna :)

Trochę więcej o mnie...

Długo nie dawałam się dotykać, przytulać. Czasem jedzenie sprawia mi ból, pojawiają się rany, krew. Paznokcie zostają wypychane przez pęcherze i już nie wracają do normalnego wyglądu. Poruszanie się sprawia, że nóżki i rączki są usiane bolącymi pęcherzami. Dlatego rodzice prowadzają mnie na rehabilitację, bo nie umiem i boję się wstać i przemieszczać. Potrzebuję specjalnych butów bym mogła zacząć chodzić. Czasem mama daje mi leki przeciwbólowe, bym mogła spokojnie zasnąć. Nieodłącznym elementem naszego życia są opatrunki, maści, kremy, igły, bandaże, płacz i ból. Rany zostawiają na moim ciele przebarwienia, które nigdy nie znikną. Zawsze będą przypominać mi gdzie nie było skóry. Mimo tego jestem dzielna, uśmiechnięta, a nawet szczęśliwa. Uwielbiam bawić się ze starszym bratem, który o mnie dba. Lecz by ten uśmiech był, potrzebuję maści, opatrunków, kremów, by rany bolały jak najmniej. Bardzo chcę wstać na nóżki i pobiec za bratem, ale ból mi w tym przeszkadza. Nawet ćwiczenia, które mają mi pomóc, sprawiają mi cierpienie. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy skóra motylka będzie bolała możliwie jak najmniej.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Iga Napierała

This page as PDF