Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Michalina Helmchen

Subkonto nr: 10431502

Krótko o mnie...

Mam na imię Michalina. Urodziłam się z szeregiem wad, które stanowią jedną, nieuleczalną jednostkę chorobową - zespół regresji kaudalnej. Jestem malutka, zwinna i bardzo cierpliwa. Marzę o "normalnym" dzieciństwie... Pomimo swej niepełnosprawności poruszam się pełzając po podłodze i potrafię stać na głowie.

Trochę więcej o mnie...

Kiedy przyszłam na świat okazało się, że nie wyglądam, jak "normalne" niemowlę. Zespół, z którym się urodziłam to szereg ciężkich wad: wada serca, aplazja (niedorozwój) kości krzyżowej, kifoza lędźwiowa kręgosłupa, deformacja miednicy, niedorozwój kończyn dolnych, płetwistości wielostawowe, przykurcze w stawach kolanowych, stopy końsko-szpotawe, rozszczep podniebienia, pęcherz neurogenny, astma oskrzelowa, alergia. Odkąd skończyłam roczek jestem rehabilitowana. Każdego dnia mam zajęcia z terapeutami (rehabilitacja stacjonarna, zajęcia usprawniające na basenie, terapia logopedyczna), wyjeżdżam także na turnusy rehabilitacyjne do specjalnych ośrodków 3-4 razy w roku. Walczę, aby kifoza kręgosłupa nie pogłębiała się i żeby nie musiało dojść do bardzo poważnych zabiegów operacyjnych, które są bardzo niebezpieczne dla mojego zdrowia. Odkąd zaczęłam więcej ćwiczyć mój kręgosłup stał się bardziej elastyczny, skrzywienie zmniejszyło się i nie postępuje. Nie potrafię chodzić na nóżkach... a lekarze nie potrafią mi pomóc... chodzę na rączkach. Potrzebuję kompleksowej, zaostrzonej rehabilitacji, dzięki której wzmacnia się mój tułów, a rączki stają się silne i mogą mnie udźwignąć. Kiedy urodziłam się lekarze bali się o mnie i o moje życie. Myśleli, że nie będę w stanie sama siedzieć i przemieszczać się. Na szczęście okazało się inaczej. Teraz potrzebuję bardzo dużo godzin rehabilitacji abym mogła "dogonić" swoich rówieśników. Chcę być normalnym dzieckiem bez żadnych barier . Walczę o to żebym w przyszłości mogła stać się samowystarczalnym, niezależnym człowiekiem. Proszę Was o pomoc.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Michalina Helmchen