Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Dawid Lazar

Subkonto nr: 1046902

Krótko o mnie...

Dzień dobry, jestem Dawidek Lazar i urodziłem się w kwietniu 2008 roku. Lubię zwierzęta i przyrodę, a mam ku temu wiele okazji, gdyż mieszkam na wsi. Wszyscy mówią, że jestem pogodnym fajnym chłopakiem, więc chyba to prawda!

Trochę więcej o mnie...

Kilka lat temu podczas infekcji doznałem paraliżu od pasa w dół, lekarze oznajmili mi, że będę się poruszał na wózku inwalidzkim. Po tygodniu czucie w nóżkach wróciło, uraz okazał się być odwracalny, jednak muszę oszczędzać siły, żeby moje mięśnie znów nie zostały uszkodzone. Rodzice wraz z lekarzem zaczęli mordercze poszukiwania pomocy dla mnie. Po kilku badaniach genetycznych padła diagnoza - mioglobinuria. Jest to choroba genetyczna, a ja jestem jedynym dzieckiem w Polsce u którego ją wykryto. Na tą chorobę zmarła moja siostra Dominika. Miała wówczas 2,5 roku. Objawy były podobne, przyczyna zgonu była niewiadoma, dopiero teraz lekarze porównując mój i siostry przypadek są pewni, że ona też chorowała na mioglobinurię. Jestem na ścisłej diecie, muszę także unikać wysiłku fizycznego. Podczas jednego z pobytów w szpitalu na rutynowych badaniach, wykonano mi biopsję mięśnia, a pobrany wycinek wysłano do Paryża w celu dalszych badań i szukania lekarstwa na moje schorzenie. Całość leczenia, badań moi rodzice pokrywają z własnych pieniążków, nie ma na ten cel refundacji. Na całym świecie jak dotychczas zdiagnozowano taką chorobę jak moja u 40 osób. Mam także starszego brata Daniela, który ma 13 lat, u niego prawdopodobieństwo tejże choroby wynosi aż 70%. On także musi przejść kompleksowe badania, które są bardzo kosztowne. Proszę o pomoc dla Mnie, chciałbym móc funkcjonować i żyć jak inne zdrowe dzieci, a moim marzeniem jest znalezienie lekarstwa na moją chorobę.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Dawid Lazar