Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Stefan Maciej Borzymowski

Subkonto nr: 10581502

Krótko o mnie...

Stefan urodził się 01.04.2015 roku przez cesarskie cięcie, ponieważ było zagrożenie życia płodu, brak postępu porodu. Urodził się z wadą wrodzoną lewostronną, przepukliną przeponową, zamartwicą urodzeniową, niewydolnością oddechową. W pierwszej dobie życia operowany, do 22. doby wentylowany mechanicznie- trzeba było rozprężyć płuco, które się nie rozprężyło przez ucisk narządów na nie. Od 6 tygodnia życia na lekach na padaczkę. Mój Synek choruje na: padaczkę z napadami częściowymi wtórnie uogólnionymi, encefalopatię niedokrwienno- niedotlenieniową, małogłowie, skośnogłowie, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowe, podejrzenie astmy oskrzelowej, obserwacja w kierunku Mózgowego Porażenia Dziecięcego, dychawica oskrzelowa, alergia. Syn potrzebuje rehabilitacji w wysokim wymiarze i różnej, to jest rehabilitacji ruchowej, hipoterapii, hydroterapii, integracji sensorycznej, neurologopedii, pedagogiki, masażu, terapii ręki, refleksoterapii, terapii czaszkowo-krzyżowej.

Trochę więcej o mnie...

Stefan jest rehabilitowany od 3 miesiąca życia. Rehabilitacja na NFZ jest niewystarczająca, ponieważ mój syn potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, która może sprawić, że w przyszłości moje dziecko będzie sprawne fizycznie. Na dzień dzisiejszy Stefanka rozwój jest między 9 a 10 miesiącem życia. Rehabilitacja prywatna jest bardzo droga, to niestety wykracza poza możliwości naszej rodziny. Koszt miesięczny to około 3000 złotych. Nie stać nas na opłacenie takich kosztów za rehabilitacje. Ponadto dochodzą również koszty leczenia tj. kontrole i specjalistów w Poznaniu. Mały wymaga badań prywatnych np. wizyta u neurologa czy badanie EEG prywatne to koszt 150 zł. Mąż pracuje na całym etacie w pełnym wymiarze godzin za minimalne wynagrodzenie. Ja pobieram zasiłki z GOPS. Nie zostaje mi wiele pieniędzy na życie i nie wystarcza na pokrycie kosztów za rehabilitacje i leczenie Syna. Ponadto dużo pieniążków płacimy za dojazdy do specjalistów, ponieważ nie mamy własnego środka lokomocji. Stefanek musi być pod opieką poradni: okulistycznej, laryngologicznej, neonatologicznej, neurologicznej, chirurgicznej, pulmonologicznej, alergologicznej chorób metabolicznych, pediatrycznej, poradni szczepień, ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci (na NFZ raz na 2 lub 3 miesiące). Każdy koszt dojazdu do Poznania bo tam są specjalistyczne to 110 zł, a czasem takich kontroli mamy około 3 na miesiąc to koszt 330 zł. Do tego dochodzą leki Stefanka na padaczkę i astmę oraz inne niezbędne do funkcjonowania - to kolejne koszty. Syn także korzysta często z badań prywatnych ponieważ na NFZ są za duże kolejki - to następne koszty. Wizyta u neurologa to koszt 150 zł plus dojazd 110 zł to łącznie jest 260 zł. Badanie EEG to również koszt 150 zł i dojazd 110 zł. Bardzo proszę o pomoc w imieniu Synka w zebraniu środków finansowych na rehabilitacje i leczenie, by na jego maleńkiej twarzyczce mógł zagościć uśmiech oraz by Stefan w przyszłości mógł sam funkcjonować i być samodzielny.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Stefan Maciej Borzymowski

This page as PDF