Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Adrian Anioł

Subkonto nr: 10774402

Krótko o mnie...

Adrian urodził się jako wcześniak w 31 tc z wagą 930g.

Trochę więcej o mnie...

Jego stan był bardzo poważny. Zaraz po urodzeniu zdiagnozowano posocznicę gronkowcową. Podłączony do CPAP-u, potem śladowa ilość tlenu do inkubatora. Spędziliśmy długie 56 dni w szpitalu walcząc z sepsą, różnymi bakteriami. Adrianek był dzielny i od pierwszego oddechu walczył o życie. Po 14 miesiącach lekarze zdiagnozowali u niego mózgowe porażenie dziecięce: tetrapareza spastyczna czterokończynowa. Adrian jest bardzo pogodnym i radosnym już dziś nastolatkiem. Ciągle się śmieje. Jedyną metodą i jednocześnie szansą na normalne funkcjonowanie Adriana w życiu jest stała i systematyczna, codzienna rehabilitacja oraz specjalistyczne masaże i ćwiczenia. Rehabilitacja i ćwiczenia prowadzone przez następne miesiące zdecydują o całym jego życiu. Adrian wymaga stałej opieki oraz intensywnej, wieloetapowej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz indywidualnej rehabilitacji w domu. Adrian był już w swoim życiu wielokrotnie hospitalizowany. Przeszedł trzy poważne operacje: poluzowanie przywodzicieli i ścięgien Achillesa w 2006 roku, osteotomię dwubiodrową podkrętarzową w 2011 roku i poluzowanie ścięgien podkolanowych w 2015 roku. Koszty rehabilitacji i zabiegów indywidualnych sięgają około 1 tys. złotych miesięcznie, natomiast koszt turnusu rehabilitacyjnego w specjalistycznym ośrodku wynosi od 3 do 5 tys. złotych. Zabiegi rehabilitacyjno-usprawniające znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. W związku z tym zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w uzbieraniu środków finansowych na rehabilitację. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę, która pomoże naszemu synowi w wykorzystaniu szansy na samodzielne życie.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Adrian Anioł

This page as PDF