Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Nikodem Dziewiński

Subkonto nr: 10839202

Krótko o mnie...

Cześć. Nazywam się Nikoś. Został u mnie zdiagnozowany zespół Di George'a - druga pod względem występowania choroba genetyczna w Polsce. Jestem radosnym i pełnym życia dzieckiem.

Trochę więcej o mnie...

Urodziłem się 22.04.2016 roku i już dzień po porodzie zaczęły się moje problemy zdrowotne: zakażenie bakterią, wylew podpajęczynówkowy II stopnia oraz niedosłuch na jedno uszko. Dalsze miesiące mojego życia także budziły niepokój moich rodziców. Często chorowałem na zapalenie płuc oraz oskrzeli, a sam mój rozwój psychomotoryczny nie postępował tak jak u zdrowego dziecka. Rehabilitacje rozpocząłem już w drugim miesiącu życia. Od tego momentu jestem również pod stałą opieką neurologa, który bezsilnie przez ponad 1,5 roku szukał przyczyny mojego stanu zdrowia. W końcu w grudniu 2017 roku moi rodzice dowiedzieli się że został u mnie zdiagnozowany Zespół Di George'a, czyli druga pod względem występowania choroba genetyczna w Polsce. To bardzo niebezpieczna choroba, która najczęściej powoduje częste wady serca oraz zaburza prawidłowej pracy układu odpornościowego oraz jest przyczyną wielu innych bardzo niebezpiecznych schorzeń. Od momentu diagnozy muszę być pod stałą opieką neurologa, kardiologa, immunologa oraz otolaryngologa. Moje życie to ciągłe zajęcia z rehabilitantami, logopedą oraz psychologiem, którzy pomagają mi nadrobić wszystkie straty. Moi rodzice ciągle mnie wspierają i wierzą że razem jesteśmy w stanie dużo osiągnąć. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Nikodem Dziewiński

This page as PDF