Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Mateusz Bielecki

Subkonto nr: 10926402

Krótko o mnie...

U Mateuszka zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną, padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe i opóźniony rozwój psychoruchowy.

Trochę więcej o mnie...

Mam na imię Mateusz. Urodziłem się w lutym 2016 roku. Zdiagnozowano u mnie bardzo rzadką chorobę genetyczną, padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe i opóźnienie rozwoju psychoruchowego, dlatego nie potrafię jeszcze chodzić i mówić. Lekarze twierdzą, że mojej choroby nie można całkowicie wyleczyć, ale ja, wraz z Rodzicami mam nadzieję, że tak nie jest i będę kiedyś samodzielny, nie będę się w tej walce poddawać. Bardzo często musze jeździć do rożnych lekarzy, neurologa, nefrologa, genetyka, neurochirurga, kardiologa, logopedy, psychologa, pedagoga. Chciałbym jak inne dzieci umieć się bawić i biegać za piłką, dlatego prawie codziennie wyjeżdżam na rehabilitację. Mieszkam w małej wiosce więc na zajęcia muszę dojeżdżać wiele kilometrów, ale to daje mi możliwość oglądania ciekawego świata za oknem samochodu. Codzienne ćwiczenia z rehabilitantem i Rodzicami dają mi nadzieję, że będę chodzić i dam sobie radę w życiu. Do ćwiczeń jest mi niezbędny sprzęt ortopedyczny. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy w minionym 2018 roku wspierali moją rehabilitację. Przekazane przez Was środki umożliwiły mi kontynuowanie zajęć rehabilitacyjnych i leczenia. Między innymi dzięki Waszemu wsparciu dostałem nowy wózek. Dzięki niemu mogę wygodnie jeździć na wszystkie zajęcia i terapie. Mam również piękny stolik, przy którym mogę jeść i się bawić. Mogłem również pojechać do Warszawy do Instytutu Matki i Dziecka na specjalistyczne badania. W Nowy 2019 roku chciałbym wszystkim życzyć szczęścia, pomyślności i zdrowia, dużo zdrowia.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Mateusz Bielecki

This page as PDF