Pomoc dla Kacperka.

12.05.2020

Kacperek jest bardzo wesołym dzieckiem. W tym roku będzie obchodził swoje 5 urodziny! Jego problemy zdrowotne zaczęły się niestety kiedy miał zaledwie 2 miesiące, ponieważ stracił przytomność i trafił do szpitala. Po wielu badaniach, zdiagnozowano u Kacperka migreny niemowlęce.

Niestety nie był to koniec problemów podopiecznego Fundacji Miej Serce. Kacper cierpi z powodu zaburzeń neuro-rozwojowych i ma bardzo wiotką oś kręgosłupa, co uniemożliwia mu stabilne poruszanie się.

Chłopiec potrzebuje specjalistycznej opieki i leczenia, a dodatkowo wykryto u niego zwężone ciało modzelowate, głęboką hipotonię, złogi na nerce i torbiel na śledzionie.

Ten mały chłopczyk przeszedł już bardzo wiele, lecz nie poddaje się i dzielnie stara się być silnym, uśmiechniętym dzieckiem.

Mimo, że Kacperek ma prawie 5 lat, nie potrafi nadal prawidłowo chodzić i utrzymywać równowagi. Pojawiły się również inne zaburzenia rozwoju, po których postawiono kolejną diagnozę: autyzm.

Podopieczny Fundacji Miej Serce wymaga wielopłaszczyznowej pomocy specjalistów, którzy pomogą mu się rozwijać. Niestety koszty terapii są bardzo duże, a tylko ona może sprawić, że Kapcerek będzie mógł walczyć o samodzielne życie.

Aby dowiedzieć się jak pomóc Kacperkowi, kliknij tutaj.