Pomoc dla Norberta.

04.11.2019

Norbert w tym roku skończył 12 lat. Niestety nie może cieszyć się dzieciństwem jak wszyscy chłopcy w jego wieku, ponieważ występują u niego cechy mózgowego porażenia dziecięcego, brak koordynacji, zaburzenia symetrii wzorców globalnych i precyzyjnych, zła mechanika ciała wynikająca z zaburzenia balansu mięśniowego, zaburzenia w poszczególnych fazach chodu, skraca podpór w kończynie prawej co skutkuje skoliozą funkcjonalną.

Ponadto pojawiła się u niego niepłynność w mówieniu czyli jąkanie. Od niedawna dostaje też botulinę w nogi, bo cały czas utrzymują się przykurcze. Mimo intensywnej rehabilitacji nie ma poprawy, ale też jego stan się nie pogarsza. W ostatnim czasie u chłopca zdiagnozowano również uszkodzony układ nerwowy i pojawiają się drgawki.

Wszystko brzmi bardzo groźnie i jest dla Norberta trudnym przeżyciem, jednak podopieczny Fundacji Miej Serce nie poddaje się i dzielnie walczy o swoją przyszłość. Rehabilitacje i wizyty u specjalistów to dla niego codzienność. Mimo, że czasem jest ciężko, to chłopiec wie, że musi starać się o swoją samodzielność.

Na szczęście spełniło się marzenie Norberta- chodzi do szkółki piłkarskiej. Piłka jest dla niego całym światem i największą pasją. Daje mu dużo motywacji i siły do dalszej pracy. To nie tylko sport ale i rehabilitacje - neurolog i poradnia rehabilitacyjna mówią, że to był strzał w dziesiątkę. To, że jest wolniejszy i mniej sprawny nie zniechęca go, a wręcz przeciwnie daje mu siłę do dalszej pracy.

Norbert nie poddaje się, a dzięki wsparciu darczyńców Fundacji Miej Serce, o które prosimy, może nadal spełniać swoje mniejsze i większe marzenia.

By wspierać Norberta, kliknij tutaj.