Pozdrowienia od Nicoli

U Nicoli zdiagnozowano porażenie kończyn dolnych, porażenie czterokończynowe oraz opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego. Gdyby tego było mało, podopieczna Fundacji Miej Serce cierpi z powodu mózgowego porażenia dziecięcego pod postacią paraparezy spastycznej.

Nicola nadal leczy wadę stópek i wymaga korekcji ortezami. Dziewczynka, mimo że ma już 3 latka, jest dopiero na etapie nauki chodzenia. Udaje się jej już zrobić samodzielnie kilka kroków, z czego ogromnie się cieszymy. Nasza podopieczna musi mieć również zmienione ortezy, które są bardzo kosztowne.


Nicola rehabilitowana jest trzy razy w tygodniu metodą bobath i raz w tygodniu uczęszcza na wczesne wspomaganie rozwoju. Dziewczynka ma stwierdzoną encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną, uszkodzenie tkanki białej w mózgu z wyniku rezonansu i wzmożone napięcie mięśniowe.

W październiku 2018 roku Nicola miała podaną botulinę do obydwóch kończyn dolnych.

Podopieczna Fundacji Miej Serce wymaga stałej opieki specjalistów i wieloetapowej rehabilitacji. Bez wsparcia, nie będzie mogła być samodzielną. Kliknij TUTAJ  jeśli chcesz dowiedzieć się jak można pomóc Nicoli.

Opublikowano: 28-01-19