Poznajcie Zuzię!

24.08.2020

Zuza niedawno obchodziła swoje 9. urodziny. Niestety nie może rozwijać się i bawić jak jej rówieśnicy. U podopiecznej Fundacji Miej Serce zdiagnozowano Młodzieńcze Zapalenie Skórno- Mięśniowe.

Jest to rzadka choroba, która atakuje dzieci do 16 roku życia. Sprawia, że u Zuzanki pojawiły się kłopoty z chodzeniem, bolesność stawów i mięśni, częste bóle głowy oraz obrzęki. Dodatkowo dziewczynka bardzo szybko się męczy i nie potrafi na dłużej skupić swojej uwagi. Zaburzenia są ogromną przeszkodą w prawidłowym rozwoju Zuzi.

Niestety to nie koniec problemów zdrowotnych Zuzi. Nasza podopieczna ma również wady wzroku, dlatego musi być pod stałą opieką okulisty. A ponadto wymagane są wizyty u różnych innych specjalistów, którzy pomagają Zuzi przezwyciężyć chorobę.

Prócz niezbędnej opieki lekarskiej, Zuzanna wymaga zajęć z rehabilitantami, aby rozwijać się ruchowo. Niestety koszt takich terapii jest bardzo duży.

Zuzanka marzy, aby móc być jak swoi rówieśnicy i razem z nimi chodzić do szkoły, bawić się i rozwijać. Niestety aktualnie nie jest to możliwe, dlatego prosimy o okazanie wsparcia i pomoc dla dzielnej Zuzanny.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.