Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Marcin Kaczmarzyk

Subkonto nr: 10111202

Krótko o mnie...

Cześć. Mam na imię Marcin – uwielbiam się śmiać. Kiedy byłem w brzuszku mamy wszystko zapowiadało się dobrze, jednak w drugim tygodniu mojego życia okazało się, że mam bardzo chore serduszko. Do tego doszła asymetria ciała i refluks. Niestety od tej pory wymagam stałej opieki lekarskiej.

Trochę więcej o mnie...

Wada mojego serduszka jest bardzo skomplikowana i trudna do operacji, systematycznie przechodzę badania kardiologiczne oraz rehabilitacje (metodą Bobath) z powodu lewostronnej asymetrii ciała. Na co dzień uwielbiam się bawić i śmiać, jednak rodzice wciąż martwią się o moją przyszłość - czy wraz z moim rozwojem serduszko będzie dawało radę. Lekarze wciąż mówią o możliwości powiększenia się komory serca, niedomykalności zastawki, bloku serca, czy wielkości zwężenia tętnicy płucnej. Co najgorsze, powyższe "usterki" mogą doprowadzić do tragicznych skutków. Jednak ja się nie poddaję - o nie! Nie ma mowy! To dzięki Wam dzielnie walczę z chorobą. Rodzice konsultują moją wadę z najlepszymi kardiochirurgami w Polsce, jak również za granicą. Niestety rehabilitacje, sprzęt, wizyty u specjalistów są dużym obciążeniem naszego domowego budżetu. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową. Dziękuję! Urodziłem się w szpitalu w Rybniku jako zdrowy chłopczyk (otrzymałem nawet 10 pkt w skali Apgar). Ciąża przebiegała prawidłowo i nie było powodów do niepokoju. Jednak w czwartej dobie życia wykryto u mnie „lekki szmerek nad serduszkiem” i wypuszczono do domku ze skierowaniem do poradni kardiologicznej dla dzieci GERMED w Katowicach. To w właśnie tutaj moi rodzice przeżyli szok, gdy podczas badania w dniu 29.10.2015r., rozpoznano przełożenie wielkich pni tętniczych, VSD, PS i skierowano w trybie natychmiastowym na oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodków w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Po przeprowadzeniu szeregu szczegółowych badań i 8-dniowym pobycie w szpitalu zdiagnozowano u mnie: skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytek przegrody międzykomorowej, zwężenie pnia tętnicy płucnej oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej serca, jak również asymetrię ciała oraz spłaszczenie główki. Niestety poza tymi dolegliwościami mam problemy z brzuszkiem, od samego początku męczą mnie bolesne kolki i mam zdiagnozowany refluks.W chwili obecnej przebywam w domu pod stałą opieką lekarza kardiologa dziecięcego z Centrum Chorób Serca w Zabrzu, neurologa, gastrologa oraz fizjoterapeutki dziecięcej.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Marcin Kaczmarzyk

This page as PDF