filip gulczyński wiek: 3 latka

Filip ma zdiagnozowany autyzm atypowy. W tym momencie czekamy na orzeczenie o niepełnosprawności. Jednak już od dwóch miesięcy uczęszcza dwa razy w tygodniu na terapię indywidualną do Instytutu Sana. Dwa miesiące temu mój synek nie mówił, nie komunikował się, a dzięki terapii mowa ruszyła skokowo i zaczynają się początki komunikacji. Synek zaczyna łapać również kontakt wzrokowy, zaczyna interesować go zabawa z siostrą,  a wcześniej nawet nie zwracał na nią uwagi.

Filip wymaga ciągłości w terapii oraz badań, które nie są refundowane. Mąż pracuje w Szpitalu wojskowym jako sanitariusz po 12h, oprócz Filipka w domu jest jeszcze córeczka Zuzia - 5 lat oraz najmłodszy synek - 7 miesięcy. Ja nie mogę podjąć zatrudnienia, na ten moment wszystkie oszczędności wydajemy na to co jest najważniejsze, czyli terapia synka, by jak najszybciej mu pomóc. Wszystko inne schodzi na dalszy plan. Moim jedynym marzeniem jest jak najlepsze wspomaganie synka, aby mógł prawidłowo się rozwijać. Filipek został dość wcześnie zdiagnozowany, co daje duże szanse na jego lepsze samodzielne funkcjonowanie w przyszłości i komunikacje. Poza tym synek jest bardzo bystry i mądry. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Rodzice ❤️

jan urban wiek: 1 roczek

Jan Urban urodził się 08.02.2020r. z wadą wrodzoną lewej ręki. Jaś ma niewykształconą dłoń, nie posiada czterech paluszków i ma trzy-czwarte kciuka, który też nie jest w pełni funkcjonalny. Ma pomniejszoną dłoń i niewykształcony nadgarstek. Jaś urodził się z cytomegalią. Nasz synek jest rehabilitowany od trzeciego miesiąca życia, od 10 miesięcy rehabilitacja odbywa się dwa razy w tygodniu.

Dzięki rehabilitacji Jaś rozwija się jak jego rówieśnicy, chwyta w paluszki niewielkie przedmioty, uczy się pomagać rączce prawej. Ponad to rehabilitacja metodą Vojty niweluje do zera napięcie mięśniowe.  Według opinii specjalistów nasz synek musi być rehabilitowany do momentu aż osiągnie pełnoletność lub przestanie rosnąć. Jesteśmy po konsultacjach ze specjalistami zajmującymi się podobnymi wadami. Jedyne co powtarzają to rehabilitacja i pomoc w dostosowaniu jego świadomości i dysfunkcji do otoczenia. Jaś jest dzieckiem energicznym, samodzielnym. Jest chłopcem pogodnym i uśmiechniętym. Chętnie uczęszcza na zajęcia przedszkolne, bawi się z dziećmi, w domu chętnie spędza czas z dwoma starszymi siostrami. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na bieżącą rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający, na którym mógłby ćwiczyć w domu.

armando szczerba wiek: 5 lat

Armando urodził się 17 marca 2016 roku i nadal nie potrafi siedzieć ani mówić! Ma padaczkę, encefalipatię, małogłowie. Ma także PEGa.

justyna pach wiek: 5 lat

Justysia od urodzenia ma obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy znacznego stopnia w uchu prawym i głębokiego w uchu lewym. Od 4 miesiąca życia jest obustronnie zaaparatowana i jest intensywnie rehabilitowana. Córeczka pozostaje  pod opieką surdologopedyczną, surdopedagogiczną i psychologiczną  Specjalistycznej Poradni Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG - Ośrodek Rehabilitacji Dziennej  Słuchu i mowy w Krakowie. Również korzysta z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W przedszkolu ma zajęcia ze specjalnym specjalistem. Co pół roku jeździmy z Justynką do Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawakiego Uniwersytetu Medycznego, Oddział Kliniczny Otolaryngologii, Audiologii, Foniatrii i Onkologii Laryngologicznej na badanie słuchu ABR, otoemisje i audiometrie impedancyjną.  Na dzień dzisiejszy u Justynki stwierdzono obustronny niedosłuch odbiorczy - neuropatia słuchu (H90.3). Zalecono stosowania do obu aparatów słuchowych dodatkowego systemu wspomagającego rozumienie mowy (Roger). Kontynuacje intensywnej rehabilitacji słuchowo-językowej. Teraz córeczka szczególnie potrzebuje naszego wsparcia! 

Justysia jest otwartym, pogodnym dzieckiem. Chętnie chodzi do przedszkola, lubi zabawy sensoryczne, uwielbia rysować i budować z klocków domy.  Jednak ma trudności w kontaktach rówieśniczych przy dużej ilości bodźców dźwiękowych i wizualnych, utrudniony jest odbiór mowy w hałasie. Ze względu na niedosłuch Justynka potrzebuje kompleksowego wsparcia, wielospecjalistycznej opieki oraz adekwatnej stymulacji rozwoju. 

   W imieniu swoim i naszej córeczki Justynki serdecznie dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie ❤️

mikołaj stangret wiek: 3 miesiące

Mikołaj urodził się w 37 tygodniu z obniżonym napięciem mięśniowym, wadą serca, dodatkowym paluszkiem w rączce oraz końsko- szpotawą nóżką. Chłopiec potrzebuje ciągłej rehabilitacji i wizyt u wielu specjalistów m.in. kardiologa, endokrynologa i okulisty. 

weronika zawada wiek: 15 lat

Weronika urodziła się 5 lipca 2006 roku. Dziewczynka ma zdiagnozowany Zespołem Aspergera. Wymaga wielu terapii.

czaruś rozmysłowski wiek: 3 latka

Czarek urodził się 25 stycznia 2018 roku. Jest trzecim dzieckiem w pięcioosobowej rodzinie. W 2021 roku stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy, zaburzenie mowy, zaburzenia sensoryczne. Obecnie uczęszcza do przedszkola terapeutycznego, gdzie realizuje też wczesne wspomaganie rozwoju.

michał barszczewski wiek: 15 lat

Michał zmaga się z afazją i autyzmem atypowym, bardzo chce lepiej mówić i być zrozumianym. Potrzebuje rehabilitacji i wsparcia specjalistów. Często brakuje nam pieniędzy na dalszą rehabilitację.

lena adamek wiek: 6 lat

Lenka urodziła się 25.09.2015 roku jako zdrowa i długo wyczekiwana córcia w naszej rodzinie.  Ma brata o 13 lat starszego,  niestety również chorego. Jakub ma 19 lat i ma zespół Asbergera.  W maju tego roku wszyscy przeżyliśmy szok, gdy u Lenki została stwierdzona cukrzyca typu I. W tej chwili jest ona na penach, oczekując na pompę.  Jest nam bardzo trudno, ponieważ Lenka bardzo boi się igieł.  Ponadto po wielkich trudach została przyjęta w końcu do przedszkola, gdzie jako dziecko bardzo ruchliwe i bardzo wszystko przeżywające jest nam ciężko utrzymać glikemię na właściwym poziomie.  

Jednak pomimo choroby i ciągłej walki o dobre cukry nie poddajemy się i walczymy. 😘

eryk piechowiak wiek: 6 lat

Eryk jest długo wyczekiwanym dzieckiem, staraliśmy się wiele lat, aby mógł przyjść na świat ,te starania pochłonęły całe oszczędności, ale było warto i dziś nasze 6 letnie szczęście jest z nami. ❤️

Niestety w wieku 2 lat zauważyliśmy niepokojące objawy w jego rozwoju. Kolejne wizyty u lekarzy nadal nie dawały nam odpowiedzi co dzieje się z naszym dzieckiem, aż w końcu przyszła diagnoza - autyzm.

Było nam bardzo ciężko pogodzić się z tym faktem, ale przyjęliśmy ten ciężar na barki i walczymy razem dla lepszego jutra naszego syna.

Rehabilitacja, terapie i leczenie pochłaniają mnóstwo pieniędzy, dlatego prosimy o Państwa pomoc, aby Eryk mógł w pełni sam funkcjonować w otaczającym go świecie.

 

patrycja banak wiek: 10 lat

Córka jest po wypadku. Potrzebuje rehabilitacji oraz lekarstw.

radosław nestorowicz wiek: 2 latka

Radek ma teraz 2 latka. Od 6 miesiąca życia nasze dziecko rozwija się inaczej niż inne, a właściwie dopiero w tym wieku zarówno my, jak i lekarze zauważyliśmy, że coś jest nie tak. Przeszedł schorzenie zwane Spasmus Nutans. Ma problemy z napięciem mięśniowym, integracją sensoryczną, astygmatyzm, oczopląs, niedowidzenie, porażenie nerwu wzrokowego (w wieku 3 lat ma mieć operację  oczu), nie umie żuć, ma ogólne opóźnienie psychofizyczne, sam nie chodzi i nie wypowiedział jeszcze żadnego słowa.  O każdy krok milowy w jego rozwoju walczymy intensywną codzienną rehabilitacją. Na dzień dzisiejszy wyczerpaliśmy możliwości diagnostyczne na NFZ.  Jedyną szansą na zdiagnozowanie naszego synka jest badanie genetyczne WES, które nie jest w Polsce refundowane.

Ponieważ wszystkie środki finansowe pochłania rehabilitacja Radka (fizjoterapia, neurologopeda, pedagog, integracja sensoryczna) i wizyty lekarskie w różnych częściach Polski, nie stać nas na odłożenie tak dużej kwoty, a czas ma tu ogromne znaczenie. Nie mamy diagnozy nie wiemy co robić aby zatrzymać chorobę i czy jest to możliwe. Jednocześnie liczymy się z tym, że może to być jakaś choroba metaboliczna, która bez prawidłowego postępowania może spowodować ataksję, padaczkę, uszkodzenia mózgu, a co za tym idzie regres.

Bardzo prosimy o wsparcie w walce o diagnozę dla naszego dziecka.

marta skręciak wiek: 6 lat

Marta urodziła się 16.05.2015r. Nic nie wskazywało na to, że będzie dzieckiem niepełnosprawnym. Dostała 10 punktów w skali Apgar. Po kilku miesiącach zaniepokoiło nas, że się nie przekręca i nie podnosi główki. Trafiliśmy do szpitala i po wielu badaniach okazało się, że Martusia ma: MPD postać piramidowo-pozapiramidowa, niedowład czterokończynowy z przewagą po stronie prawej, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, padaczkę.

Martusia jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Jednak nie funkcjonuje jak jej rówieśnicy, nie chodzi samodzielnie i nie mówi. Każdą wolną chwilę poświęcamy na ćwiczenia i rehabilitację. Chcielibyśmy, aby Martusia w przyszłości była samodzielna jak inne dzieci. Intensywna rehabilitacja daje nam na to szansę. 

Jeśli poświęciliście chwilę na przeczytanie tych kilku słów, jesteśmy wdzięczni. Być może jest ktoś kto chciałby pomóc Martusi finansowo w dążeniu do mówienia i sprawności fizycznej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy,
Martusia z rodzicami.

daniel szczypek wiek: 5 lat

Daniel w wieku niespełna 5 lat miał zdiagnozowane spektrum autyzmu, po skończeniu 5 roku życia diagnozę potwierdził lekarz psychiatra i otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności. 

Syn jest alergikiem i potrzebuje diagnozy w kierunku mutyzmu wybiórczego. 

filip frączyk wiek: 4 latka
W czerwcu 2021 roku spotkała nas ogromna tragedia - synek miał wypadek komunikacyjny. Urazy wielonarządowe. Obecnie jest rehabilitowany i leczony przez specjalistów. Najważniejsza jest dla niego rehabilitacja, żeby powoli wrócił do sprawności. 
lena białecka wiek: 14 lat

Mam na imię Lena, urodziłam się 15. stycznia 2007 roku. Choruję na schyłkową niewydolność nerek, pęcherz neurogenny, jestem po operacji przepukliny oponowo - rdzeniowej we wczesnym dzieciństwie. Moje leczenie jest dość kosztowne. Potrzebuję diety, kontroli lekarskich, leków, które sporo kosztują moja rodzinę. Zostałam zakwalifikowana do przeszczepu nerki w przyszłości, a teraz mam dializy w domu przez co opłaty za prąd też będą większe.

Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc!

marta puzinowska wiek: 16 lat

Moja córeczka Marta urodziła się 7. lutego 2005 roku i od 4 roku życia zmaga się z niepełnosprawnością. Ma cukrzycę, tachykardie blok I stopnia, nadciśnienie samoiatne, miała padaczkę, ma migreny, astmę oraz zaburzenia emocjonalne znacznego stopnia, autyzm, aspergera, zaburzenia psychotyczne, lękowe a od roku najgorsze tj. zaburzenia dysocjacyjne w postaci codziennych napadów drgawek, co uniemożliwia jej funkcjonowanie oraz tężyczkę.

Potrzebuje psychoterapii, licznych wizyt lekarskich w całej Polsce. Ostatnio była hospitalizowana przez cały miesiąc na oddziale psychiatrii dziecięcej ICZD w Warszawie, przez co byłam zmuszona tam zamieszkać, co generowało ogromne koszty. W 2021 roku była kilkanaście hospitalizowana na terenie całego kraju. Marta wymaga wielu leków i psychoterapii, która jest szalenie droga i ma ją zaleconą na przynajmniej dwa lata! A wszystko tylko prywatnie, bo psychiatria dziecięca jest w opłakanym stanie i o czymś takim na NFZ nie ma mowy. Ma też dyskalkulię i dysleksję, więc wymaga korepetycji, a bardziej pomocy. Ma też depresję, czasami bardzo silną i nie mogę zostawić jej samej w domu, więc iść do pracy, a z ukończeniem 16 lat cudownie ozdrowiała otrzymując stopień lekki niepełnosprawności, co pozbawiło nas świadczeń. Błagam o pomoc.

oliwia goźdź wiek: 1 roczek

Witam, bardzo proszę państwa o wsparcie finansowe i nie tylko, bo mam dziecko chore na porażenie mózgowe lewostronne. Córka nie chodzi, mało mówi i potrzebna jest non stop rehabilitacja i środki na zakup sprzętu do rehabilitacji.

yeva litvinova wiek: 1 roczek

Córka urodziła się w 37 tygodniu ciąży. Niedotlenienie spowodowane oderwaniem łożyska. Otrzymała 1 punkt. W rezultacie ma porażenie mózgowe, padaczka, opóźniony rozwój psychoruchowy. Potrzebuje stałej rehabilitacji.

Kacper urodził się w 36 tygodniu ciąży. Chłopiec potrzebuje ciągłej rehabilitacji i wizyt u specjalistów. Po porodzie spędził 3 tygodnie w szpitalu. Miał utrzymującą się żółtaczkę oraz dostał zapalenia płuc. 

kornel dulat wiek: 4 latka

Kornel urodził się 10. sierpnia 2017 roku. Zdiagnozowano u niego autyzm, przez co wymaga stałych terapii.

dominika lisowska wiek: 5 miesięcy

Zwracam się z prośbą o pomoc dla naszej córki Dominiki. Dominika urodziła się z ciężką wadą serca i w trzeciej dobie życia miała już operację serca, następnie miała zakładany balonik na rozszerzenie żył oraz miała przetaczaną krew.

Obecnie przebywa w szpitalu w Gdańsku, była też w Toruniu, ale musiała wrócić do Gdańska, gdzie leży pod respiratorem, ponieważ ma problemy z oddychaniem. My jako rodzice Dominiki jeździmy do niej do Gdańska żeby zawieźć pampersy, chusteczki higieniczne, oliwki i szampon, ale koszty dojazdu są drogie. W przyszłości Dominika będzie potrzebowała także rehabilitacji oraz sprzętu, który pozwoli jej na codzienne funkcjonowanie. 

zuzanna gietka wiek: 11 lat

Zuzia urodziła się 30.03.2010 roku. Jako dziecko z Zespołem Downa, Zuzia jest pod opieką wielu specjalistów m.in. endokrynologa, okulisty, gastroenterologa, ortopedy. W listopadzie 2020 potwierdzono u Zuzi autoimmunologiczne zapalenie wątroby i powiększoną śledzionę co powoduje niskopłytkowość krwi. Wielokrotne wizyty u specjalistów oraz wyjazdy i pobyty w szpitalach wiążą się z dużymi kosztami. W perspektywie czasu Zuzia odbędzie konsultację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziale transplantologii, ponieważ zapalenie wątroby spowodowało jej marskość i jak zdiagnozowali lekarze, w przyszłości będzie wymagany jej przeszczep.

klaudia zasuń wiek: 11 lat

Klaudusia to bardzo radosną i uśmiechniętą dziewczynką. Jednak do szczęścia brakuje jej zdrowia. Aby dalej mogła cieszyć się życiem brakuje diagnozy choroby, rehabilitacji oraz  dużej ilości pracy, którą poświęcam Klaudusi i pieniędzy.

Klaudusia ma padaczkę fotogenną,niepełnosprawność sprzężoną, niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym, nieharmonijny rozwój funkcji psychicznych, globalnie upośledzony i zaburzony rozwój procesów poznawczych :myślenia , pamięci , uwagi , spostrzegawczości. Niepełnosprawność ruchową w tym wrodzoną wadę rozwojową układu mięśniowo-szkieletowego i niestabilność stawów rzepkowo-udowego oraz zaburzenia hiperkinetyczne.

Mimo tego zawsze radosna i uśmiechnięta. Bardzo prosimy o pomoc.

oliwia stępień wiek: 10 lat

Oliwka od 3 miesiąca życia zmaga się z chorobami i rehabilitacjami. Od początku rehabilitowana metodą Vojty i Bobath, aby mogła zacząć chodzić. Jest pod opieką psychiatry, neurologa, logopedy, psychologa oraz wielu innych specjalistów. Uczęszcza na zajęcia logopedyczne, TUS oraz rehabilitację ruchową związaną z niskim napięciem mięśniowym. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim oraz autyzm dziecięcy. Jesteśmy w trakcie diagnozy chorób genetycznych i metabolicznych.

Oliwka uczęszcza do szkoły integracyjnej, gdzie uczy się i rozwija swoje umiejętności. Jest pogodna, uśmiechnięta i mimo wielu trudności stara się wykonać każde zadanie stawiane przed nią. Jednak nie funkcjonuje jak jej rówieśnicy, potrzebuje naszej pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Każdą wolną chwilę poświęcamy na ćwiczenia, rehabilitację. Chcielibyśmy, aby w przyszłości Oliwka radziła sobie w życiu codzienny i była samodzielna jak inne dzieci. Rehabilitacja daje nam na to szanse.

maria ambroziak wiek: 4 latka
Marysia od 3 roku życia ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy. Potrzebuje licznych terapii oraz częstych wizyt u lekarzy specjalistów Uczęszcza aktualnie do przedszkola terapeutycznego za które musimy płacić aby mogła w przyszłości lepiej funkcjonować 
wojciech wicher wiek: 6 lat

Cześć Wszystkim! Jestem Wojtuś, jestem bardzo radosnym i otwartym chłopcem. Uwielbiam konie i interesuję się rolnictwem. Swój wolny czas poświęcam na aktywne zajęcia, nie lubię się nudzić. Jednak w lipcu 2021 roku okazało się, że moje dzieciństwo nie będzie już tak beztroskie jak do tej pory. Zachorowałem na cukrzycę typu pierwszego i trafiłem na 10 dni do szpitala, w samym środku wakacji! Niestety mojej choroby nie da się już nigdy wyleczyć, ale jestem bardzo dzielny i zdeterminowany do walki z nią! Czasami się trochę wkurzam albo smucę ale wiem, że żeby żyć normalnie muszę być silny i wytrwały. Choroba stała się nieprzyjemną częścią mojego każdego dnia, jest również ogromnym utrapieniem i zmartwieniem dla Moich rodziców i ich portfela, dlatego właśnie potrzebuję Waszej pomocy! Cukrzyca to nie tylko insulina w strzykawce, to szereg leków, sprzętów i pomocy medycznych które, potrzebne mi są do tego, bym mógł żyć jak każde normalne dziecko.

oskar waszak wiek: 2 latka

Oskarek choruje na wrodzone wodogłowie, które zostało wykryte po urodzeniu. Operacja wodogłowia odbyła się 26.10.2020 roku, oprócz wodogłowia Oskarek choruje na hipoplazję nerki lewej i autyzm atypowy (Oskar ma duże trudności w komunikowaniu się z innymi, jest agresywny, ma duże zaburzenia mowy). Chodzimy na WWR dwa razy w tygodniu po dwie godziny, ale to za mało. Od października 2021 roku Oskar idzie do Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego, które bardzo mu pomoże się rozwijać. Kierujemy do Państwa naszą serdeczną prośbę o finansowe wsparcie, które pozwoli nam na gromadzenie środków z przeznaczeniem na terapię, rehabilitacje, leki oraz badania. Za każdą pomoc, która będzie dla nas wsparciem przy walce z chorobą Oskarka, serdecznie dziękujemy.

Rodzice Oskarka.

stanisław juśkiewicz wiek: 2 latka

Staś jest chłopcem ze zdiagnozowanym autyzmem dziecięcym. Potrzebuje zajęć z logopedą, psychologiem, zajęć z integracji sensorycznej. Chłopczyk urodził się 16 kwietnia 2019 roku, więc wcześnie wdrożona terapia powinna dać bardzo dobre efekty. Autyzm to nie wyrok, ale potrzeba odpowiedniego, specjalistycznego wsparcia jego rozwoju.

lenka kozłowska wiek: 7 lat

Lenka urodziła się 12 lutego 2014 roku. Jest dzieckiem bardzo energicznym, posiada orzeczenie o niepełnosprawności -  stopień umiarkowany oraz porażenie kończyn dolnych, ponadto stopy końsko-szpotawe, małogłowie, wada serca. Lenka potrzebuje stałej rehabilitacji. 

17.09.2021 roku Lenka miała konsultacje z lekarzem specjalistą. Niestety okazało się, że czeka Lenkę poważna operacja dwóch stóp, a także dalsza rehabilitacja. Za kilka miesięcy odbędzie się konsultacja i kwalifikacja do operacji w Gdańsku oraz ustalenie terminu operacji i pobytu w szpitalu.

Kochani proszę o pomoc! Z góry dziękuję -  Mama Lenki!