jan hermsen wiek: 12 lat
.
oskar krempa wiek: 10 miesięcy

Witam, mamy dwójkę dzieci, wychowuję sama, mam synka chorego na fenylokotenurię to jest rzadka choroba. Jedzenie jego kosztuje dużo i nie stać mnie żebym po prostu na bieżąco mu kupować jedzenia.

maria szabat wiek: 1 roczek

Mam na imię Marysia. Urodziłam się 31maja 2022 roku. Jestem  wcześniaczkiem, urodzona na 31 tygodniu ciąży. Zmagam się z porażeniem mózgowym dziecięcym, który objęło moje ręce i nóżki. Codziennie walczę o sprawność. Marzę że będę siedzieć, biegać i tańczyć.

Codziennie jeżdżę na rehabilitację i terapię.

​​​​​Prosimy o wsparcie nas w ciężkiej walce o zdrowie naszego dziecka.

sebastian klecha wiek: 7 lat

Sebastian urodził się wcześniakiem, w wieku 4 lat diagnoza: autyzm wczesnodziecięcy, silna astma oskrzelowa,  alergia, alergia pokarmowa, wodniak jąderka. Sebuś bardzo dużo choruje robimy wszystko żeby mu pomóc.

Prosimy o wpłaty które pomogą nam realizować dalsza terapie i leczenie.

karolina leks wiek: 5 lat

Córka od urodzenia zmaga się z różnowzrocznością, zezem rozbieżnym oka lewego, krótkowzrocznością oka lewego i nadwzrocznością oka prawego oraz włókna rdzenne tarczy nerwu wzrokowego oka lewego.

michał skotarczyk wiek: 8 lat
Michał jest dzieckiem które wymaga indywidualnego podejścia i ciągłego wsparcia osób trzecich. Ma to przełożenie zarówno na środowisko domowe jak i szkołę.

        Michał otrzymał pełną diagnozę (całościowe zaburzenia rozwoju- autyzm dziecięcy) mając ukończone trzy latka. Ponadto eksponuje zaburzenia psychoruchowe- ADHD. Michał jest pod stałą kontrolą dwóch poradni psychiatrycznych, psychologa, logopedy, fizjoterapeuty.

        Michała charakteryzuje bezwzględny brak poczucia zagrożenia, różnego rodzaju fiksacje, nadwrażliwość słuchowa, zaburzenia integracji sensorycznej, dwustronne zaburzenia komunikacji, schematyczne rozmowy, zachowania, zabawy. Nie integruje się z innymi dziećmi, nie potrafi bawić się w zabawy charakterystyczne dla neurotypowych rówieśników.
        Wsparcia wymaga na każdej płaszczyźnie dnia codziennego, począwszy od ubierania, toaletę (nie zawsze komunikuje) po jedzenie i proste czynności, które nie powinny sprawiać najmniejszego kłopotu dużo młodszym dzieciom, natomiast Michałowi sprawiają. Stale wymaga pomocy manualnej, bądź instruktarzu słownego, bowiem deficyty w koncentracji sprawiają, że jedno proste polecenie wymaga kilkukrotnego powtórzenia. Natomiast nieprzewidywalność zachowań sprawia, że opieka i nadzór musi odbywać się 24 godziny na dobę.

       Michał korzysta z wsparcia farmakologicznego w formie środków psychotropowych i leków na nadpobudliwość psychoruchową.  Pomimo tego, nadal jest bardzo ruchliwy, ma ogromne problemy z koncentracją, przejawia zachowania autoagresyjne, krzyczy, wpada w nieuzasadnione furie.

        Pomimo licznych dysfunkcji, Michał jest bardzo zdolnym dzieckiem. Przejawiającym od najmłodszych lat ponadprzeciętne uzdolnienia językowe. Mając 4 lata potrafił czytać i pisać. Ma fenomenalną pamięć. Lubi rysować i zgłębiać mapę świata. W tym roku akademickim, przypadek Michała stał się tematem pracy magisterskiej pt. „Szczególne umiejętności dziecka ze spektrum autyzmu a uczenie się języka angielskiego”. Uczęszcza na dodatkowe lekcje j. angielskiego i hiszpańskiego, na zajęcia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, na integrację sensoryczną, zajęcia z logopedą. W miesiącach letnich korzystamy z hipoterapii.

        Na codzień jednak nie potrafi wyeksponować swoich ponadprzeciętnych umiejętności chociażby z zakresu języka angielskiego, bowiem poziom komunikacji z Michałem jest mierny. Michał nie potrafi zrelacjonować mi przebiegu dnia, a tym bardziej wskazać na zagadnienia, bądź zwykłe problemy dnia codziennego. Tym samym moja możliwość aktywnego wsparcia jego osoby, w konfrontacji z szkolnymi realiami sprowadzałaby się do minimum, gdyby nie postawa i ogromne zaangażowanie Nauczyciela Wspomagającego, który za pomocą komunikatora dzień, w dzień przesyła mi pełną, szeroką relację z całego dnia, z podziałem na poszczególne przedmioty. Dzięki temu, jestem w stanie z Michałem rozwijać komunikacje, zadając pytania celowane- jeśli konkretnie wiem co było przedmiotem np. lekcji angielskiego, zadaję pytanie w taki sposób, aby pobudzić jego pamięć- nakierowując nieco na odpowiedź.

        W szkole Michał nie reaguje na polecenia kierowane do ogółu. Michał sprawia wrażenie jakby zastygł w swoim świecie, utknął gdzieś za szklaną szybą. Polecenie zawsze musi być powtórzone w relacji jeden na jeden , wytłumaczone z polskiego na ‘’michałowe’’ i rozbite na podpolecenia, kilkukrotnie powtarzane, przynosi wymagany rezultat.

        Pomimo tego jest radosnym dzieckiem, kochanym przez całą rodzinę. Stale wciąganym w aktywności dnia codziennego. Cieszymy się z najmniejszych sukcesów, prostych gestów czy zwykłej odpowiedzi na pytanie. A największą nagrodą jest jego uśmiech, ale ten realny, gdzie prócz rogalika na buzi widać oczka- nie te wpatrzone w jeden punkt, lecz te wpatrzone trzeźwo w oczy drugiego człowiek. Zdarza się to bardzo rzadko, ale za to rekompensując cały włożony trud. :)
 
iga winek wiek: 10 lat

Witam jestem mamą Igi. 

W ubiegłym roku postawiono nam diagnozę autyzmu.

Iga jest zamknięty dzieckiem w miarę nawiązuje kontakt z osobami które bardzo dobrze zna ciężko jest się jej odnaleźć w nowych sytuacjach jeżeli czegoś nie będzie miała dobrze wytłumaczone pokazane nie jest w stanie sobie poradzić w takich sytuacjach.

Niestety pod przykrywką ja się wiele chorób które chcemy leczyć ewentualnie wykluczyć ale nas niestety na to nie stać wizyty i badania często trzeba wykonywać prywatnie.

Pieniądze które chcemy uzbierać między innymi na

- terapie psychologiczne

- terapia logopedyczne

- terapię integracji sensorycznej

- materiały do terapii w domu między innymi dydaktycznej sensoryczne. 

Jesteśmy po badaniu przetwarzania słuchowego pod koniec czerwca Iga będzie uczęszczała na terapię Tomatisa.

maksym vysochyn wiek: 10 lat

Mam na imię Maksym i wierzę w cuda. Przyszedłem na ten świat trochę inny i żeby go poznać, muszę włożyć wiele wysiłku. Mam autyzm i trudno mi wyrażać siebie, swoje emocje, pragnienia, trudno mi mieć przyjaciół, ciężko mi zrozumieć wiele rzeczy. Mam już 10 lat i od urodzenia cierpię na alergię na prawie wszystko co mnie otacza. Przewlekłe atopowe zapalenie skóry staje się przeszkodą w moim rozwoju fizycznym. Ale wiem, jak kochać ten świat. Chcę dzielić się swoim światłem z innymi. Pomóż mi pokonać przeszkody na drodze do spełnionego życia, a świat będzie Ci wdzięczny za Twoje dobre serce. Dziękuję!

Mam na imię Staś, urodziłem się w 2016 roku w 27 tygodniu ciąży, 3 miesiące za wcześnie . Mam brata bliźniaka, który tak jak ja jest chory. Cierpię na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, mam całościowe zaburzenia rozwoju i jestem niepełnosprawny intelektualnie w stopniu znacznym. Mam bardzo rzadką  chorobę genetyczną: Zespół Kabuki, która charakteryzuje się wielowadziem wielu organów i niepełnosprawnością intelektualną. Mam już 8 lat i nadal nie mówię i mam problemy z komunikacją. Nadal nie potrafię sygnalizować swoich potrzeb fizjologicznych, dlatego ciągle potrzebuję pampersów. Mam również problemy z przeżuwaniem pokarmów, dlatego moja dieta jest też ograniczona. Z powodu na moje problemy zdrowotne  potrzebuję opieki wielospecjalistycznej i pracy z wieloma terapeutami i rehabilitantami. Na co dzień jestem bardzo pogodnym dzieckiem , ale z powodu ograniczonej komunikacji nie potrafię kontrolować swoich emocji.Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc , a dzięki  waszej hojności moi kochani rodzica będą mogli pomóc mi w dalszej walce o lepsze życie .
julia sikora wiek: 9 lat

Julia urodziła się 18.01.2015 roku od małego była bardzo spokojnym dzieckiem . Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy,  że to cisza przed " BURZĄ". Gdy miała 2,5 roku zdiagnozowano u niej Autyzm dziecięcy i Padaczkę. Badania, leki, terapia to nasza codzienność. Julia ma trudności w sferze komunikowania się, integracji sensorycznej i zaburzenia spoleczno - emocjonalne. Nie lubi zmian potrzebuje stałej stymulacji i ciągłej terapii. Julia uwielbia konie, zajęcia plastyczne, lubi rysować,  wycinać i to pozwala jej się wyciszyć,  a jednocześnie rozładować emocje . Julia jest pod stałą opieką neurologa, logopedy, psychiatry, okulisty i fizjoterapeuty.  

Życie nie zawsze szykuje nam miłe niespodzianki. Tak było i w tym przypadku, gdy w 2022 roku na świat przyszła siostra Julii - Maja. 

Maja ma 19 miesięcy już jako pół roczne dziecko dawała oznaki, że coś się dzieje nie gaworzyła była rehabilitowana by móc siadać. Podejrzewali u niej zespół  aspergera (czekaliśmy na potwierdzenie badan genetycznych). Maja jest opóźniona w rozwoju obecnie mówi kilka słów.  Ma także problem z połykaniem  innej konsystencji niż kasza ( obecnie czekamy na termin do CZD w Warszawie na badania pod tym kątem) w listopadzie zdiagnozowano u niej Padaczkę uogólnioną w grudniu przeszła operacje torbiela koło pęcherza moczowego (obecnie czekamy na badania histopatologiczne ) jak i zdwojenie jelita . Na początku lutego dostaliśmy badania genetyczne  , gdzie u Mai jest zespół sprężony z chromosomem X, typ Turnera i zaburzenia rozwoju intelektualnego.  Maja jest pod opieką  neurologa, gastroenterologa, psychiatry, logopedy, genetyka i fizjoterapeuty.  Obecnie ma realizowany program za życiem jak i wwr. 

Każdego dnia walczymy o zdrowie naszych córek.  Z całego serca  dziękujemy za każdą Państwa pomoc.

magda sadowska wiek: 1 roczek
Mam na imię Magda. Urodziłam się w lipcu 2022roku.Od urodzenia mam małogłowie i jestem rehabilitowana od 2 miesiąca życia . W wieku 5-6 miesięcy zarosły mi szwy czaszkowe. Mam wykonywano bardzo dużo badań. Aktualnie moja czaszka jest wydłużona, mam wysokie i uwypuklone czoło, uwypukloną potylicę po stronie prawej i opóźnienie rozwoju psychomotorycznego- zaczęłam siadać, gdy skończyłam 11 miesięcy. Pozostaję pod opieką wielu poradni.
liliana mielniczuk wiek: 9 lat
Mam na imię Liliana mam 9lat w 2023roku  zdiagnozowali u mnie autyzm atypowy, hiperkinetyczne zaburzenia zachowania i zaburzenia lękowe od tamtej zmieniło się bardzo dużo potrzebuję ciągłego wsparcia i terapii  mama walczy żebym poradziła sobie w życiu codziennym bo nie za bardzo sobie radzę mam trudności w relacjach z innymi dziećmi, z emocjami, z rożnymi czynnościami problem sprawia mi wyjście z domu nie jestem samodzielna, boje się wychodzić z domu, do szkoły czy na plac zabaw  dlatego potrzebuję terapii behawioralno-poznawczej, Treningu umiejętności społecznych, terapii integracji sensorycznej, logopedę i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i indywidualną terapię z psychologiem dlatego proszę pomóż mi abym mogła cieszyć się dzieciństwem bez ograniczeń i strachu 
antoni janczak wiek: 14 lat

Antek urodził się w 2009 r, dokładnie 1 września. Od urodzenia był bardzo absorbującym dzieckiem i wymagajacym wiele uwagi. Jako sześciolatek otrzymał diagnozę ADHD, ale nie wyczerpywała ona odpowiedzi na wszystkie trudności z jakimi sie zmagał, wiec drążyliśmy dalej. Nastepnie przyszła diagnoza autyzm- zespół Aspergera. 

Myśleliśmy, że to juz koniec, że już wiemy wszystko, że znamy już drogę i wiemy jak iść, żeby pomóc Antkowi funkcjonować jak najlepiej.

Myliliśmy się, bardzo...

U Antka pojawiły sie problemy, na pierwszy rzut oka nie powiązane ze sobą: bóle kręgosłupa, kolan, głowy, skaza krwotoczna ( wrodzony niedobór VII czynnika krzepniecia), problemy z sercem- niedomykalność mitralna pierwszego stopnia i struna rzekoma lewej komory serca. W wieku 7 lat pojawił się też astygmatyzm,który nadal się pogłebia. W ciągu kilku miesięcy wykrzywił sie kręgosłup, zaczeły pojawiać rozstępy w nieoczywistych miejscach mimo braku wachań wagi.

Zmęczenie i ból, zaczęło wycofywać nasze dziecko z aktywności, które bardzo lubił, na które co tydzień czekał: gra na pianinie i ukulele, treningi z bratem, nawet zwykłe wyjścia z domu. pojawiła sie depresja i silne stany lękowe...

W 2023 r Antek trafił pod opiekę lekarza genetyka. Diagnoza Zespół Ehlersa Danlosa- rzadka choroba tkanki łączniej, którą odziedziczył po mamie, a która łączy wsztyskie choroby i dolegliwości...

Choroba odbiera siłę, sprawia, że cały organizm nie funkcjonuje normalnie. Oczy, serce, stawy, skóra, krew i mózg, jelita- wszędzie jest tkanka łączna, wszędzie coś szwankuje i sprawia, że coraz trudniej żyć.

Walczymy o każdy dzień i o to żeby jak najdłużej zachować sprawność. 

Antek wymaga stałęj rehabilitacji, wielu badań kontrolnych i wizyt i konsultacji u specjalistów, które są bardzo kosztowne, a alternatywą jest czekanie latami w kolejce na NFZ. Nie możemy czekać :(

Bardzo prosimy o wsparcie, żeby Antek mógł odzyskał życie, jakie maja jego koledzy, żeby jak najdłużej był sprawny i mógł spełniac swoje marzenia.

jowita remplewska wiek: 6 lat

Potrzebuję wsparcia na terapię.

joanna sosna wiek: 4 latka

Jestem Joasia. Urodziłam się w 31 tygodniu ciąży z powodu nagłego stanu rzucawkowego u mojej Mamy. Spędziłam długie tygodnie na oddziale intensywnej opieki noworodka. Prócz typowych wcześniaczych przypadłości jak retinopatia, moje serduszko okazało się słabe. To był czas, w którym rodzice dowiedzieli się, że odziedziczyłam po mamie i dziadku nieuleczalną genetyczną chorobę jaką jest Zespół Marfana. Jestem dziś radosną dziewczynką, którą wzrostem wystaje ponad rówieśników. Pomimo apetytu jestem bardzo szczuplutka i wyróżniam się na tle innych dzieci. Nie tylko wyglądem. Nie potrafię także w pełni funkcjonować w społeczeństwie, ponieważ zmagam się z dziecięcym spektrum autyzmu wraz z zespołem Aspergera. Przed nami wiele pracy, rehabilitacji i terapii. Będziemy wdzięczni za każde okazane serduszko. 

tymoteusz jakubiuk wiek: 8 lat
Dzień dobry. Mój syn ma Zespół Downa. Ta choroba wiąże się z dodatkowymi problemami ze zdrowiem... w naszym wypadku to niedorozwój mowy, niedosłuch . 7.02.2024 odbyła się pierwsza operacja na lewe ucho. Przed nami rehabilitacja mięśni, nauka mowy, kontrola niedosłuchu .  Dojazdy do specjalistów pochłaniają dużo czasu i jeszcze więcej pieniędzy.Wychowuję sama troje dzieci,  ojciec Tymka nie bierze udziału w życiu syna. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Olena I Tymek
maciej druzgała wiek: 14 lat
Maciej we wrześniu 2023 roku rozpoczął naukę w I klasie technikum budowlanego. Nowa szkoła i  środowisko były dla niego stresujące. Był bardziej zmęczony niż zwykle, ale nic nie wskazywało na coś złego. 12 października bardzo bolała go głowa, miał krwotoki z nosa i wysokie ciśnienie. Udaliśmy się do lekarza, który skierował nas do szpitala powiatowego w Myślenicach. W szpitalu przeprowadzono szereg badań. Wykryto bardzo dużego chłoniaka w śródpiersiu, oraz mniejsze w węzłach chłonnych. Już 13 października Maciej został przewieziony karetką do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Tu wykonano kolejne badania i postawiono diagnozę - ostra białaczka limfoblastyczna typu T. Rozpoczęto leczenie, które w takich przypadkach jest bardzo długie, uciążliwe i niesie za sobą skutki uboczne. Maciej ma bóle głowy, bóle brzucha, nadżerki w jamie ustnej, pojawiła się rónież leukopenia IV st., niedokrwistość IIIst., małopłytkowość IV st., zaburzenia krzepnięcia, oraz cukrzyca posterydowa.
Dla całej naszej rodziny jest to bardzo trudny czas. Maciej jest silny, ale jak każdy ma chwilę załamania. Bardzo chciałby wrócić do aktywnego życia jakie prowadził przed chorobą. 
kacper bielecki wiek: 6 lat
Urodziłem się w 2017 roku i w wieku 4 lat zdiagnozowano u mnie zaburzenia sensoryczno - integracyjne a w wieku 6 lat zaburzenia przetwarzania słuchowego. 

Mam zwiększone zapotrzebowanie na ruch, słabsze czucie własnego ciała, tracę skupienie uwagi i mam problemy z z tolerancja na dotyk co powoduje trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami i skutkuje nadmierną reakcją na dotyk.

W związku z zaburzeniem przetwarzania słuchowego mam trudności z rozumieniem mowy( zwłaszcza w hałasie), koncentracja uwagi i opanowaniem czytania i pisania (szczególnie ze słuchu).


Proszę o pomoc w leczeniu.

​​Wystarczy 1,5% podatku.

Dla ciebie tak niewiele, dla mnie znaczy tak wiele!
amelia palenik wiek: 8 lat
Witam nazywam się Amelia. Urodziłam się zdrowa i dostałam 10 punktów w skali apgar. Do piątego roku życia wszystko było dobrze oprócz tego ze miałam kurzą klatkę. Aż przyszedł taki dzień po wizycie u lekarza traumatologa  usłyszeliśmy że coś widzi koło serca i proponuję wizytę u kardiologa. Gdy byliśmy na wizycie u kardiologa okazało się że Amelka ma niedomykalność zastawki mitralnej jak również drożny przewód tętniczy i czeka nas operacja. Ale jak by tego było mało to musieliśmy zrobić badanie genetyczne które potwierdziło chorobę mięśniową Dystrofie Miotoniczną typ 1 której nie można wyleczyć. Amelia posiada również dysplazje bioder. Bardzo byśmy chcieli, żeby Amelka rozwijała się jak rówieśnicy dlatego musimy zrobić wszystko żeby jej w tym pomóc. 
oluś waliszko wiek: 11 miesięcy

Jestem mama 11 miesięcznego Olusia. Od początku, ciąża przebiegała książkowo ale będąc w 34 tygodniu dowiedzieliśmy się, że Oluś urodzi się z wodogłowiem. Jako młodzi rodzicie byliśmy przerażeni. Oluś przyszedł na świat 27.03.2023 roku w Rzeszowie. Spędził miesiąc na intensywnej terapii noworodka. Pękało nam serce, bo nie mogliśmy się nim cieszyć. Był podłączony do wielu kabelków. Pierwszy raz wzięłam go na ręce po 2 tygodniach. Oluś nie był karmiony piersią. Nie umiał ssać nawet z butelki. Był podłączony do sondy. Miał problemy z oddychaniem. W trakcie pobytu w szpitalu na jaw wyszły następne komplikacje zdrowotne. Oluś ma rzadką wadę genetyczną, duplikacja chromosomu 17q12, powiększoną prawa nerkę. Wodogłowie się zatrzymało miesiąc po narodzinach ale największe spustoszenie robi wada genetyczna. Przez nią ma obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe w różnych partiach ciała. Opóźnienie w rozwój i wiele innych nieprawidłowości. Jest również ryzyko autyzmu oraz padaczki. Teraz kiedy ma 11 miesiący nie trzyma główki, nie siedzi. Ma asymetrie ciała. Potrzebuję sprzętu ortopedycznego. Oluś jest pod stała opieka ( neurologa, neurochirurga, nefrologa, laryngologa, okulisty, logopedy,psychologa oraz jest rehabilitowany.) Jako noworodek a teraz niemowlak przeszedł bardzo dużo. Mimo tego jest kochanym, uśmiechającym się chłopcem. Jest dla nas oczkiem w głowie. Z całego serca prosimy o wsparcie i Bóg zapłać ❤️

karolina małyszka wiek: 10 lat

Moja córka ma na imię Karolinka, na 10 lat. Jest wesołą i pogodną dziewczynką, którą chodzi do szkoły w tedy kiedy jej stan na to pozwala. Niestety u Karolinki zostały rozpoznane różne choroby tj. Talasemia beta, tiki, wybiórczy niedobór immunoglobuliny IGA, uogólniona limfadenopatia, małopłytkowość...

Na co dzień zmagamy się z tikami głosowe i ruchowe, osłabieniem, męczliwością, zawrotami i bólami głowy. Karolina jest też bardzo podatna na różnego rodzaju infekcję.

Musi być pod ciągłą opieką specjalistów tj. Hematolog, onkolog, immunolog, neurolog, psycholog.

Sama wychowuje córki, pracuję.

Niestety sama nie jestem wstanie pokryć wszystkich kosztów leczenia. Wizyty prywatne, częste wyjazdy do Warszawy i Lublin.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą do każdej osoby o dobrym sercu o wpłatę symbolicznej złotówki aby Karolinka dalej mogła jeździć do lekarzy żeby jej choroba się nie rozwijała, a w przyszłości aby mogła normalnie żyć.

Za każde wsparcie serdecznie Państwu dziękuję.

DOBRO WRACA♥️♥️♥️♥️♥️

kacpra burzyński wiek: 4 latka

Witajcie !  Nazywam się Kacperek gdy się urodziłem to kompletnie nic nie wskazywało na to że w przyszłości ciężko zachoruje i będę potrzebował pomocy jak byłem malutki to miałem częste kolki rodzice nie wiedzieli czemu tak jest zaniepokoiło ich to i po bycie w szpitalu i zrobieniu badań okazało się że były to początki padaczki które były spowodowane ZESPÓŁ WESTA zwanym także napadami zgecowymii jest to choroba z kręgu encefalopatii padaczkowych Moje schorzenie bardzo utrudnia mi normalne funkcjonowanie niestety nie mogę sam siedzieć chodzić ale dzięki rehabilitacjom zacząłem ruszać rękami i obracać głowę Rehabilitację są kosztowne ponieważ potrzebuje ich dużo i muszą być często a niestety kosztuje Dodatkowo potrzebuje specjalistycznego sprzętu takiego jak Pionizator specjalne ortezy na ręce i nóżki koszty tych potrzebnych rehabilitacji i sprzętów są bardzo wysokie dla moich rodziców dlatego proszę o pomoc w osiągnięciu celu jakim jest dalsza możliwość leczenia mnie Nie chce się poddawać jestem wojownikiem i chce jeszcze pokazać moim rodzicom i wszystkim jak robię kolejne postępy Tym bardziej, że niestety straciłem starszego Kochanego braciszka który też ciężko chorował Chce być promykiem światła dla moich rodziców dlatego bardzo proszę was o pomoc z Waszej strony dzięki której będę mógł dalej się rehabilitować korzystać z potrzebnych sprzętów mieć możliwość naprawy ich jeśli się coś zepsuje oraz korzystania z leków które pomagają mi załagodzić chorobę zwłaszcza napady padaczki Za Każda okazaną pomoc jestem bardzo wdzięczny pozdrawiam serdecznie i dziękuję Kacperek , mamusia i tatuś 

maja włodarczyk wiek: 3 latka
Córka chora na astmę oskrzelową, dwa pobyty w szpitalu, nie mam opieki dla niej nie mogę wrócić do pracy, nie stać nie na sanatorium i leki.

Proszę o pomoc finansową dla córki.

Będę wdzięczna za każdą wpłatę.
antoni miszczyk wiek: 3 latka

Poznajcie Antka-uroczego i zawsze uśmiechniętego  chłopca urodzonego w marcu 2020. Antek urodził się z Zespołem Downa. Powoduje on u niego wiele trudności rozwojowych i zdrowotnych. Antek potrzebuje systematycznej terapii i wizyt kontrolnych u specjalistów. 

Twoje wsparcie w postaci przekazania 1,5% podatku pomoże Antkowi w terapii i zdobyciu niezbędnych środków, które pomogą chłopcu dogonić swoich rówieśników w codziennym życiu.

nadia źrebiec wiek: 2 latka

Witam mam na imię Nadia ale mama mówi na mnie mała wojowniczka obecnie mam 2 latka .Urodziłam się jako zdrowa i silna dziewczynka ale po kilku tygodniach stan się pogorszył na oddziale spędziłam długie miesiące i padły diagnozy epilepsja z nią lekooporna i glikozacja białka mózgowego ataków było mnóstwo  z nimi straciłam wszystko uśmiech płacz byłam dziewczynka leżąca ciężką walkę przeszłam by móc funkcjonować obecnie siedzę ale nie chodzę nie umie jeść sama oraz gryz ataki nadal towarzyszą nam...mam cechy autystyczne boję się otoczenia nie skupiam wzroku oraz słabo widzę nie mówię i nie gaworzę... Uczęszczam na terapię rehabilitacje które są dla mnie lekarstwem bez nich nie byłabym wstanie pobudzać mózgu .jestem pod opieką lekarzy oraz specjalistów proszę o pomoc walczę o lepsze jutro...

antoni przybył wiek: 5 lat

Urodziłem się w 2018 roku. Zmagam się z autyzmem dziecięcym. Mam stwierdzone również adhd, nadwrażliwość  na dźwięki. Autyzm, zdaniem lekarzy, nasila się między innymi z powodu  zaburzeń homocysteiny. Nie mówię, nie zgłaszam potrzeb fizjologicznych, nie potrafię skupić się na zabawie. Potrzebuję wsparcia innych osób w codziennych czynnościach życiowych, karmienie, przewijanie itp.

Potrzebuję intensywnej rehabilitacji, ogromne wsparcie daje mi terapia na turnusach w ośrodku ,,Neuron" w Małym Gacnie, która jest bardzo kosztowna. Ponadto chciałbym skorzystać z terapii w Książenicach w klinice ,, Pierwsze słowo", która mogłaby mi  dać szansę na poprawę stanu mojego zdrowia i rozwoju. Bardzo proszę o wsparcie, za które z góry dziękuję.

hanna antoniuk wiek: 5 lat

Mam na imię Hania. Mam bardzo wiele rzeczy do opowiedzenia ale niestety nie mogę mówić. Urodziłam się jako wcześniak, byłam bardzo malutka ważyłam tylko 2 kg. Rodzice od początku nie mieli ze mną łatwo, gdyż nie chciałam jeść, ciągle wymiotowałam, nie rozwijałam się jak inne dzieci. Mama chodziła ze mną od lekarza do lekarza i nikt nie potrafił nam pomóc. Rozpoczęliśmy rehabilitację prywatnie. W wieku 1 roku usiadłam samodzielnie a w wieku dwóch lata zaczęłam chodzić. Dopiero wtedy otrzymałam diagnozę: Zespół Phelan-McDermid - delecja 22q13. To bardzo rzadka choroba, która utrudnia mi i mojej rodzinie normalne funkcjonowanie. Jestem pod stała opieką specjalistów i terapeutów.

Nie mówię, niewiele rozumiem, jest ze mną utrudniony kontakt, szybko się denerwuję, nie potrafię korzystać z toalety. Bez mamy i taty nie byłabym w stanie samodzielnie funkcjonować.

julia šinglovič wiek: 7 lat

Julia jest dziewczynką bardzo rezolutną i rozbieganą, niestety przez ADHD nie jest w stanie nawiązać dłuższych relacji z rówieśnikami. Julia jest pod opieką specjalistów z WUM, od dwóch lat bierze leki, które znacznie poprawiły jej funkcjonowanie. Bardzo źle radzi sobie z brakiem relacji z innymi dziećmi, jest jej potrzebna stała terapia psychologiczna oraz zajęcia typu TUS oraz zajęcia ruchowe by rozładować jakoś pokłady jej energii :)

idalia biegańska wiek: 9 lat

Razem dla Idalii – pomoc w terapii

Idalia jest naszym pierwszym dzieckiem. Ciąża przebiegła bez trudności, córeczka urodziła się dostając 10/10 punktów w skali Apgar.

Niestety, zauważyliśmy u Idalii różne niepokojące objawy autyzmu. Pierwsze z nich już w okresie niemowlęcym – jak niechęć do przytulania, trudności z karmieniem. Z czasem w jej rozwoju pojawiały się kolejne symptomy – układanie rzeczy w rzędzie, brak reakcji na własne imię, trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych, mówienie o sobie w trzeciej osobie, trudności z komunikowaniem swoich potrzeb. Wiele razy tłumaczyliśmy sobie zachowania córki i odkładaliśmy diagnozę u specjalisty, aż do czasu, kiedy frustracja Idalii kończyła się na wyrywaniu sobie włosów z głowy i wybudzaniu w nocy z płaczem. Diagnozę autyzmu dziecięcego otrzymała w wieku 6 lat.

Diagnoza nas nie zaskoczyła. Pozwoliła nam zrozumieć, że to nie my „rodzice” nie potrafiliśmy nauczyć naszego dziecka „bycia kulturalną”, mówiącą dzień dobry w przedszkolu/ sklepie/ u rodziny itp.

Na co dzień Idalia uczęszcza do szkoły integracyjnej i korzysta z pomocy nauczycieli i specjalistów.

Idalia jest bardzo emocjonalna – szybko się złości, czasami bardzo krzyczy. Ma trudności z rozumieniem komunikatów, panowaniem nad modulacją własnego głosu. Wiele rzeczy dnia codziennego zajmuje jej znacznie więcej czasu, ma wiele własnych rytuałów, których nie lubi zmieniać.

Będąc poza domem stara się maskować, ukrywając swoje uczucia, myśli i cechy osobowości, by dostosować się do oczekiwań społecznych. Rzutuje to w domu reakcją przeciążenia w postaci stimów lub odcinając się od nas. Ukojenie daje jej kontakt ze zwierzętami – to miłośniczka kotów i króliczków oraz światełek – uwielbia lampki, projektory.

Bardzo lubi czytać książki, zwłaszcza kucharskie i te o dinozaurach. Chętnie maluje, pięknie rysuje, tworzy własne książki. Ma niesamowitą wyobraźnię.

Często jest w ruchu. Od niedawna uczęszcza na zajęcia Aerial Hoop, które oddziałują na jej potrzebę ruchu, kręcenia się, ale i dodają odwagi społecznej oraz uczą odpowiedzialności.

Społecznie ma blokady, z którymi nie jest w stanie sobie sama poradzić. Potrzebuje wsparcia i dodatkowych wyjaśnień. Idusia źle funkcjonuje w warunkach stresu i niepowodzeń. Staramy się wzmacniać u niej kontakty społeczne oraz aktywność w życiu społecznym poprzez udział w dodatkowych zajęciach i wyjściach na terenie naszego miasta i okolic.

Chcielibyśmy przeznaczyć zbierane pieniądze dla Idalii na zajęcia TUS, rehabilitację ruchową, turnus rehabilitacyjny, pomoce dydaktyczne. Pozwolą one naszej córce rozwijać się możliwie najlepiej, by mogła być samodzielna i umiała rozumieć siebie. Wierzymy, że kiedyś będzie mogła pomóc innym dzieciom i dorosłym, zrozumieć osoby w spectrum autyzmu.

Prosimy o wsparcie – Wasza pomoc jest dla Idalii bardzo ważna!

Rodzice.

vladyslav lanko wiek: 5 lat

Jestem Vlad, urodzony w 2018 roku. Autyzm zdiagnozowano w wieku czterech lat. Było bardzo ciężko, ale dzięki  bliskich i specjalistów sytuacja w pewnym stopniu się poprawiła. Mam problem z koordynacją (wymaga to dużo pracy i dużych kosztów specjalistów), potrzebuję badania genetycznego.