tomasz szplit

Subkonto nr: 101251602
wiek: 15 lat

O mnie

Tomek urodził się 18.05.2006 roku. Cierpi na całkowite zaburzenie rozwojowe - autyzm.

Nasz syn to dzielny chłopiec, który zmaga się z całkowitym zaburzeniem rozwojowym. Codziennie staramy się go uczyć tego, co innym dzieciom przychodzi z łatwością. Jego zachowania społeczne są nieraz całkowicie nieprzeciętne. Inaczej postrzega świat niż my, zwykli ludzie.

Pierwszym symptomem, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego były kłopoty z mową. Pierwsze słowa zaczął wymawiać dopiero w wieku 4 lat, a jego mówienie nadal rozwija się bardzo powoli. Pomimo ciągłej terapii logopedycznej dalekie jest od ideału. Oprócz tego syn jest pod stałą opieką wielu specjalistów: psychologa, pedagoga, psychiatry, logopedy, neurologa, ortopeda, rehabilitacji sensorycznej. Terapie przynoszą wspaniałe rezultaty, zwłaszcza teraz, kiedy jest młodym chłopcem i się rozwija. Niestety zajęcia te pochłaniają znaczną część naszego budżetu finansowego, ponieważ oprócz zajęć refundowanych z NFZ, korzystamy również z prywatnych form rehabilitacji. Staramy się jak możemy, żeby zapewnić mu jak najszerszy zakres terapii.

Mimo choroby Tomek radzi sobie dobrze (jak na jego możliwości). Wcześniej miał nauczanie indywidualne, teraz aby miał kolegów zdecydowaliśmy się wysłać syna do szkoły specjalnej.

Jesteśmy pełną, kochającą się rodziną. Mieszkamy w bloku na jednym z kieleckich osiedli. Tomek ma starszą siostrę Martę i młodszego brata Jasia. W naszym domu nie ma konfliktów, alkoholizmu czy narkomanii. Wspieramy się, staramy się jak najwięcej czasu spędzać wspólnie i pomimo kłopotów Tomasza żyć jak wszystkie szczęśliwe rodziny. Jednak, pomimo starań, musimy wyznaczyć priorytety naszych wydatków. Przy ograniczonym budżecie domowym przeznaczamy na wydatki związane z leczeniem Tomka lwią część naszych zasobów. Mimo to nie stać nas na opłacenie w pełni rehabilitacji i leczenia syna.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: tomasz szplit - Subkonto nr 101251602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
tomasz szplit