Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Tomasz Szplit

Subkonto nr: 101251602

Krótko o mnie...

Tomek urodził się 18.05.2006 roku. Cierpi na całkowite zaburzenie rozwojowe - autyzm.

Trochę więcej o mnie...

Nasz syn to dzielny chłopiec, który zmaga się z całkowitym zaburzeniem rozwojowym. Codziennie staramy się go uczyć tego, co innym dzieciom przychodzi z łatwością. Jego zachowania społeczne są nieraz całkowicie nieprzeciętne. Inaczej postrzega świat niż my, zwykli ludzie. Pierwszym symptomem, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego były kłopoty z mową. Pierwsze słowa zaczął wymawiać dopiero w wieku 4 lat, a jego mówienie nadal rozwija się bardzo powoli. Pomimo ciągłej terapii logopedycznej dalekie jest od ideału. Oprócz tego syn jest pod stałą opieką wielu specjalistów: psychologa, pedagoga, psychiatry, logopedy, neurologa, ortopeda, rehabilitacji sensorycznej. Terapie przynoszą wspaniałe rezultaty, zwłaszcza teraz, kiedy jest młodym chłopcem i się rozwija. Niestety zajęcia te pochłaniają znaczną część naszego budżetu finansowego, ponieważ oprócz zajęć refundowanych z NFZ, korzystamy również z prywatnych form rehabilitacji. Staramy się jak możemy, żeby zapewnić mu jak najszerszy zakres terapii. Mimo choroby Tomek radzi sobie dobrze (jak na jego możliwości). Wcześniej miał nauczanie indywidualne, teraz aby miał kolegów zdecydowaliśmy się wysłać syna do szkoły specjalnej. Jesteśmy pełną, kochającą się rodziną. Mieszkamy w bloku na jednym z kieleckich osiedli. Tomek ma starszą siostrę Martę i młodszego brata Jasia. W naszym domu nie ma konfliktów, alkoholizmu czy narkomanii. Wspieramy się, staramy się jak najwięcej czasu spędzać wspólnie i pomimo kłopotów Tomasza żyć jak wszystkie szczęśliwe rodziny. Jednak, pomimo starań, musimy wyznaczyć priorytety naszych wydatków. Przy ograniczonym budżecie domowym przeznaczamy na wydatki związane z leczeniem Tomka lwią część naszych zasobów. Mimo to nie stać nas na opłacenie w pełni rehabilitacji i leczenia syna.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Tomasz Szplit