Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Wiktoria Sójka

Subkonto nr: 101368402

Krótko o mnie...

Urodziłam się w 25 tygodniu ciąży, przysparzając najbliższym nie lada stresu i zmartwień. Każdego dnia walczyłam i walczę o to, żeby zrekompensować Rodzicom te wszystkie troski jakich doświadczyli moim zbyt wczesnym przyjściem na świat.

Trochę więcej o mnie...

Ale od początku. Jestem Wiktoria, jednak większość woła na mnie Wika :) Jestem bardzo wesołą, energiczną i chyba nawet troszkę szaloną dziewczynką :) Mam super siostrę i brata, a także świetnych rodziców. Mama jest ekstra! Tata też, ale on niestety doznał udaru mózgu 3 lata temu i bardzo ciężko nam się ze sobą porozumieć... Ale nadal jest super tatą! Jak już wspomniałam wcześniej, urodziłam się trochę za wcześnie, przez co moje pierwsze miesiące życia to był horror! Operacja za operacją, zabieg za zabiegiem - cieszę się, że tego nie pamiętam. Jednak pamiętają najbliżsi... Mimo tego, że rozwijam się prawidłowo, troszkę "awarii" po tak wczesnym urodzeniu mi zostało... Głównie oczka... Miałam retinopatię wcześniaczą, brzmi strasznie i było straszne. Odklejała mi się siatkówka, w obu oczkach! Stąd do tej pory zmuszona jestem biegać w okularach. Ale to nie koniec. Ciągle jestem pod kontrolą okulisty, a w najbliższym czasie czeka mnie kolejna operacja oczu :( Wizyty, badania, konsultacje - to wszystko jest bardzo drogie.. Jeszcze jak tata pracował, było nam troszkę łatwiej.. Teraz robi się pod górkę. Mama się martwi, że może być ciężko, ale ja próbuję ciągle ją pocieszać! Dlatego też pojawiam się tutaj - licząc na Waszą skromną pomoc, żebym dalej mogła razem z Rodzicami dbać o moje oczka i zdrówko, które z racji wcześniactwa wymaga ciągłych kontroli: neurologicznych, psychologicznych, okulistycznych, laryngologicznych i wielu innych.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Wiktoria Sójka