Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Michał Gunder

Subkonto nr: 101563202

Krótko o mnie...

Witajcie mam na imię Michał i choruję na autyzm. Ja i moja siostra bliźniaczka Julia urodziliśmy się 22.04.2013 r. i jesteśmy najwspanialszymi dziećmi jakie mogli wymarzyć sobie nasi rodzice.

Trochę więcej o mnie...

Witajcie mam na imię Michał i choruję na autyzm. Ja i moja siostra bliźniaczka Julia urodziliśmy się 22.04.2013 r. i jesteśmy najwspanialszymi dziećmi jakie mogli wymarzyć sobie nasi rodzice. Uwielbiam pływać, skakać, kocham literki i cyferki bo one nigdy mnie nie zaskakują i zawsze są przewidywalne ( nie tak jak inne dzieci i czasami dorośli). Dwa lata temu nauczyłem się jeździć na nartach i nadal chciałbym to kontynuować. W tym roku odniosłem kolejny sukces i wreszcie nauczyłem się jeździć na rowerze z pedałami. Było to dla mnie bardzo trudne bo skoordynowanie pedałowania i np. skręcania nie jest dla mnie tak łatwe jak dla Was. Ciągle jeszcze nie umiem hamować i robię to po prostu nogami (i nie wiem dlaczego rodzice ciągle narzekają, że po jednym wyjściu na rower muszą kupować mi nowe buty). Okazało się też, że jestem świetny w jeździe na deskorolce elektrycznej i utrzymanie na niej równowagi nie jest dla mnie takie trudne jak wszyscy myśleli. Mama i tata kupili mi psa labradora ma na imię Bingo, bardzo go kocham ale ciągle jeszcze nie potrafię mu tego okazać. Chodzę na terapię logopedyczną, behawioralną i SI. Od września tego roku zaczął się dla mnie bardzo ważny i nowy okres w życiu, jestem teraz uczniem I klasy. Bardzo się bałem rozstania z Julią bo Ona zawsze była przy mnie i pomagała mi w przedszkolu, a teraz miałem być sam. Na szczęcie okazało się że szkoła jest super, mam wspaniałe Panie nauczycielki i bardzo fajną klasę. Ciągle jeszcze nie potrafię mówić dostatecznie dobrze i zaprzyjaźniać się z innymi dziećmi, ale i tak wiem że mnie lubią, a ja lubię ich. Przede mną kolejny ciekawy rok i następne niesamowite przygody i nowe doświadczenia oraz wiele nauki i terapii, za rok znów Wam w kilku słowach o sobie opowiem. Dziękujemy wszystkim którzy przekazali swój 1% na moje terapie są mi bardzo potrzebne żeby móc żyć wśród Was i się z Wami porozumiewać. Bardzo dużo się uczę i wierzę że kiedyś mi się to uda, dlatego jeżeli możecie to proszę przekażcie mi ponownie swój 1%. Z góry bardzo dziękujemy Michałek z Julcią i rodzicami.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Michał Gunder