Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Nikola Pec

Subkonto nr: 10227502

Krótko o mnie...

Nikola urodziła się w 2010 roku i jest żywym dzieckiem - przeważnie uśmiechniętym.W Styczniu 2015 wykryli u mnie padaczkę na dzień dzisiejszy jest to padaczka lekooporna.Doszły również inne zaburzenia takie jak autyzm atypowy,upośledzenie w st.lekkim,nadpobudliwość psychoruchowa oraz zaburzenia słuchu centralnego.

Trochę więcej o mnie...

Nikola urodziła się zdrową dziewczynką (10 punktów w skali Apgar). Rozwijała się prawidłowo, wręcz książkowo. Przez 5 lat było wszystko dobrze. W ogóle nie chorowała. W grudniu 2014 roku zachorowała na szkarlatynę. Wyzdrowiała. W Styczniu 2015 roku położyła się na popołudniową drzemkę, po chwili otworzyła oczy, ale nikt by nie przypuszczał, że dzieje się coś złego. Dopiero jak zaczęła charczeć, bo brakowało jej powietrza, przyjechała karetka. Zabrali córkę nieprzytomną natychmiast do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Diagnoza: PADACZKA. Od razu tomografia głowy - czysto, rezonans - czysto. Tysiąc pytań z mojej strony: skąd się to wzięło, przecież rozwijała się dobrze. Po prawie dwóch tygodniach wyszłyśmy do domu. Potem kolejny atak w nocy, zaraz po zaśnięciu z utrata przytomności i znowu szpital, znowu badania. Od tamtej pory zaczęły się nasze przygody u lekarzy (neurolog, psycholog, logopeda, psychiatra dziecięcy oraz terapia sensoryczna). Jeden lek nie działał - dostała drugi, który też nie działał. Diagnoza: PADACZKA LEKOOPORNA. Przez padaczkę doszły zaburzenia emocji i nadpobudliwość psychoruchowa. Córka zmieniła się z zachowania, przestała dawać sobie radę ze swoimi emocjami. Przestało ją cieszyć to, co kiedyś było super. Każda burza w jej główce powoduje ogromne spustoszenie. Najgorzej było, gdy przebywała wśród wielu innych dzieci (np. w przedszkolu). Przeszkadzał jej hałas i gwar. Od razu zaczynała płakać i skarżyć się na różne bóle. Po tych objawach Pani psychiatra powiedziała, że dziecko może mieć autyzm. I znowu tysiąc pytań skąd autyzm? To nie możliwe. Zabrałam córkę na konsultację do Lublina. Tam po przeczytaniu opinii Pani psychiatra stwierdziła, że to padaczka dziecięca, a te wszystkie inne zaburzenia to działanie polekowe (a leki brać musi i koło się zamyka). Na dzień dzisiejszy Nikola ma problemy nawet z ubieraniem się, straciła apetyt, ma problemy z wieloma czynnościami jak dla dziecka w jej wieku. Nikola jest na etapie dziecka 4-5 letniego. Wszystkie problemy z chorobą córki spadły na mnie gdyż walczymy z jej chorobą same tylko wie dwie. Nikola ma szanse na normalne życie i rozwój tylko potrzebuje terapii, terapii i jeszcze raz terapii. W przyszłym roku bardzo chciałybyśmy wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Dlatego prosimy Was o pomoc. Razem możemy więcej. Dziękujemy:)

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Nikola Pec

This page as PDF