Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Wiktoria Urbańska

Subkonto nr: 10663402

Krótko o mnie...

Od 6 m-ca życia moja córeczka prowadzi nierówną walkę z wieloma schorzeniami przez co nie chodzi, nie siedzi, ale ma cudowny uśmieszek, który pomaga na wszystkie troski :)

Trochę więcej o mnie...

„Gdyby matczyna miłość mogła wyleczyć – nie było by chorych dzieci!" Jestem samotną matką 11 letniej Wiktorii. Ślicznej istotki, której los zabrał beztroskie dzieciństwo, a obdarował workiem chorób, z którymi zmagamy się od niemal samego jej urodzenia. Po ciężkim porodzie Wiktoria według lekarzy urodziła się zdrowa. Od samego początku widzieliśmy, że nie rozwija się książkowo jak inne dzieci. Nasz niepokój usypiano twierdząc, że każde dziecko ma swój własny czas na wszystko… Czas na wykrycie jej chorób nastąpił, gdy miała 6 miesięcy. Wiktoria dostała nagle wysokiej gorączki, nastąpił bezdech, przestała oddychać, jej ciałko zsiniało! Przeprowadziliśmy reanimację i zawieźliśmy naszego małego Skarba do szpitala. Na oddziale neurologicznym, na który została przyjęta otrzymaliśmy wyrok: Wiktoria miała padaczkę, encefalopatię, wzmożone napięcie mięśniowe, dziecięce porażenie mózgowe. Było nawet gorzej! Wylewy okołoporodowe spowodowały zanik istoty białej – co spowodowało największe problemy z jej stanem… Patrzyłam na moje kochane, chore maleństwo i wiedziałam, że się nie poddam i będę walczyć o jej zdrowie! I tak też robię. Od ponad 10 lat każdy dzień Wiktorii wypełniony jest od rana do wieczora wszelkimi rehabilitacjami i nauką. Indywidualne zajęcia z nauczycielami wpływają na jej uspołecznianie i uczą komunikacji alternatywnej pomagającej w porozumiewaniu. Najgorsze, że Wiktorka nie chodzi, nie siedzi sama, nie mówi, jest pampersowana, ma problemy z jedzeniem. Pokarmy otrzymuje w formie papek. Trzeba ją nosić a jest już sporą dziewczynką. Niestety tu pojawiają się 2 kolejne problemy: mieszkamy na 4 piętrze bez windy a ja 4 lata temu sama zachorowałam. Zdiagnozowano u mnie trombofilię, zatorowość płucną, skrzep w prawej komorze serca. Mój stan zdrowia nie pozwala na duży wysiłek fizyczny, ale nie mam wyboru i muszę myśleć w pierwszej kolejności o potrzebach Wiktorii, choć sama jestem jak bomba zegarowa… Przeraża mnie nie, że coś mi dolega, lecz co stanie się z Wiktorią gdyby mnie zabrakło!? Cały proces leczenia i rehabilitacji jest bardzo kosztowny - dlatego proszę Cię o szansę na dalszą rehabilitacje Wiktorii. Wierzę, że każda ofiarowana nam złotówka przybliża mnie do upragnionego celu, jakim jest szczęście Wiktorii!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Wiktoria Urbańska

This page as PDF