Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Amelia Wodniok

Subkonto nr: 10889402

Krótko o mnie...

Hej jestem Amelia. Urodziłam się w listopadzie 2016 roku. Stwierdzono u mnie zaburzenia neurorozwojowe - niepełnosprawność ruchowa, zaburzenia napięcia, mm niedokształcenie mowy - afazja motoryczna. Umiem już raczkować i siedzieć, stawiam pomału swoje pierwsze kroki. Nadal jestem pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów i rehabilitantów. Mimo pomocy NFZ, musimy również korzystać z prywatnych wizyt u lekarzy i rehabilitantów. Dzięki fundacji MIEJ SERCE i darczyńców mamy możliwość by móc dalej korzystać z rehabilitacji, aby Amelia była w pełni sprawna. Rehabilitacje są nadal potrzebne, aby Amelia mogła zacząć chodzić, a do osiągnięcia lepszych efektów są potrzebne sprzęty medyczne, które niestety nie są refundowane.

Trochę więcej o mnie...

Amelka trafiła do Zabrza na OIOM w ciągu kilku godzin od swoich na rodzin, gdzie walczyła o swoje życie. Była w śpiączce farmakologicznej i podłączona do respiratora. Po 2 tygodniach ciężkiej walki mogliśmy wreszcie zabrać Amelię do domku. Nasza radość nie była długa ponieważ w wigilię trafiliśmy na dyżur szpitalny z podejrzeniem zapalenia płuc, a w lutym 2018 r. byliśmy 2 tygodnie w szpitalu z stwierdzonym zapaleniem płuc i oskrzeli. Jesteśmy pod ciągłą kontrolą różnych specjalistów (neurolog, okulista, poradnia neonatologiczna, gastrolog, logopeda i fizjoterapeuci). Rehabilitujemy się od 3 miesiąca z powodu braku napięcia mięśniowego. Niestety częste choroby Amelii powodują, że jest zbyt osłabiona i wracamy do początku naszej pracy. Aby pomóc Amelce stanąć na nogi potrzebujemy zwiększyć ilość rehabilitacji. Amelia dopiero mając 14 miesięcy zaczęła samodzielnie siadać. Prosimy o pomoc.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Amelia Wodniok

This page as PDF