Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Viktor Wojciechowski

Subkonto nr: 10890702

Krótko o mnie...

Viktor choruje na niepełnosprawność sprzężoną między innymi; padaczkę-zespół Westa, całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum Autyzmu, obniżone napięcie mięśniowe osiowe, Przykurcze mięśni trójgłowych łydek, stopy płasko-koślawe, cofnięte kości piętowe oraz koślawość kolan.

Trochę więcej o mnie...

Viktorek urodził się całkiem zdrowy i nic nie wskazywało, że to miało by się zmienić. Do czasu. Po pół roku wystąpił pierwszy acz najgorszy atak padaczki. Viktor doznał utraty przytomności wraz z zasinieniem i czasowym zatrzymaniem oddechu. W ciągu kilku tygodni po pierwszym epizodzie padaczkowym obserwowaliśmy po kilkanaście ataków na dobę - padaczka nie poddawała się żadnemu leczeniu. Diagnoza padaczka lekooporna. Aktualnie nie występują już tak ogromne napady epilepsji jak na początku lecz wyniki Elektroencefalograficzne nie pozostawiają złudzeń - Padaczka nadal jest obecna w naszym życiu, po okresie względnego spokoju znów zaczyna wracać że zdwojoną siłą. Niestety ten pierwszy, ciężki okres pozostawił trwałe ślady w rozwoju Viviego, dlatego staramy się pomóc mu w tym jak się tylko da. Viktor potrzebuje stałej współpracy wielu specjalisów tj. Neurolog, ortopeda, psychiatra, fizjoterapeuta, terapeuta SI, Neurologopeda, terapeuta rewalidacyjny. Od czasu wprowadzonych zajęć rehabilitacyjnych poziom rozwoju Viviego znacznie się poprawił, ale z każdym krokiem do przodu dają o sobie znać zaburzenia z innych sfer rozwojowych. Viktor ma zajęcia w ramach Kształcenia specjalnego oraz Wczesnego wspomagania rozwoju, uczęszcza do przedszkola terapeutycznego gdyż w zwykłym przedszkolu nie mógł mieć zapewnionych wszystkich niezbędnych terapii. W ostatnich badaniach neuroobrazowych tj. MRI zostało postawione podejrzenie mikro-tętniaka na tętnicy mózgowej. Viktorek codziennie ciężko pracuje w przedszkolu i na terapiach, nigdy się nie skarży na branie ogromnych ilości lekarstw oraz inwazyjnych badań nierzadko w narkozie a i czasami bez jakiegokolwiek znieczulenia. Pomimo bólu i wysiłku jakiego już doświadczył jest bardzo pogodnym chłopcem o miłym usposobieniu oraz ogromnej sympatii do otaczającego go świata. Środki zebrane z Waszego przekazu 1% przekażemy na turnus rehabilitacyjny dla Viviego oraz na dodatkowe koszty terapi. Za każdą kwotę serdecznie dziękujemy!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Viktor Wojciechowski

This page as PDF