viktor wojciechowski
Subkonto nr: 10890702
wiek: 7 lat

O mnie

Viktor choruje na niepełnosprawność sprzężoną między innymi; padaczkę-zespół Westa, całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum Autyzmu, obniżone napięcie mięśniowe osiowe, Przykurcze mięśni trójgłowych łydek, niedowidzenie oka lewego, wade wzroku, zaburzenia przewodnictwa nadkomorwego orak jeszcze kilka innych dolegliwości.

Viktorek urodził się całkiem zdrowy i nic nie wskazywało, że to miało by się zmienić. Do czasu. Po pół roku wystąpił pierwszy acz najgorszy atak padaczki. Viktor doznał utraty przytomności wraz z zasinieniem i czasowym zatrzymaniem oddechu. W ciągu kilku tygodni po pierwszym epizodzie padaczkowym obserwowaliśmy po kilkanaście ataków na dobę - padaczka nie poddawała się żadnemu leczeniu. Diagnoza padaczka lekooporna. Aktualnie nie występują już tak ogromne napady epilepsji jak na początku lecz wyniki Elektroencefalograficzne nie pozostawiają złudzeń - Padaczka nadal jest obecna w naszym życiu, po okresie względnego spokoju znów zaczyna wracać że zdwojoną siłą. Niestety ten pierwszy, ciężki okres pozostawił trwałe ślady w rozwoju Viviego, dlatego staramy się pomóc mu w tym jak się tylko da. Viktor potrzebuje stałej współpracy wielu specjalisów tj. Neurolog, ortopeda, psychiatra, fizjoterapeuta, terapeuta SI, Neurologopeda, terapeuta rewalidacyjny. Od czasu wprowadzonych zajęć rehabilitacyjnych poziom rozwoju Viviego znacznie się poprawił, ale z każdym krokiem do przodu dają o sobie znać zaburzenia z innych sfer rozwojowych. Viktor ma zajęcia w ramach Kształcenia specjalnego oraz Wczesnego wspomagania rozwoju, uczęszcza do przedszkola terapeutycznego gdyż w zwykłym przedszkolu nie mógł mieć zapewnionych wszystkich niezbędnych terapii. Viktorek codziennie ciężko pracuje na terapiach, nigdy się nie skarży na branie ogromnych ilości lekarstw oraz inwazyjnych badań nierzadko w narkozie a i czasami bez jakiegokolwiek znieczulenia. Pomimo bólu i wysiłku jakiego już doświadczył jest bardzo pogodnym chłopcem o miłym usposobieniu oraz ogromnej sympatii do otaczającego go świata. Środki zebrane z Waszego przekazu 1% przekażemy na turnus rehabilitacyjny dla Viviego oraz na dodatkowe koszty terapi i leczenia. Za każdą kwotę serdecznie dziękujemy!

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: viktor wojciechowski - Subkonto nr 10890702

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
viktor wojciechowski