Adaś wymaga specjalistycznej rehabilitacji

03.01.2023

Adaś urodził się 15 lipca 2020 roku. Od początku borykał się z wzmożonym napięciem mięśniowym oraz nietolerancją białka mleka krowiego. Korzystał z rehabilitacji i fizjoterapii. Późno zaczął chodzić, nie mówił, nie bawił się, nie wskazywał palcem, nie reagował na imię.

W 16 miesiącu życia padła diagnoza: autyzm głęboki. Niestety oferowana pomoc od poradni jest niewystarczająca. Jedyna terapią, która u Adasia rokuje i daje bardzo dobre efekty jest nierefundowana. Jest to terapia metodą symultaniczno sekwencyjną.

Podopieczny Fundacji Miej Serce potrzebuje rehabilitacji i fizjoterapii ponieważ chód nie jest taki jak być powinien. Porusza się jak dziecko , które dopiero co zaczęło chodzić. Chód jest bardzo chwiejny, wymaga specjalistycznego obuwia, które stabilizuje stopę.

Adaś jest dzieckiem lekoopornym. Bierze również suplementy diety wspomagające jego rozwój, przez znaczną wybiórczość pokarmową nie jest w stanie wchłaniać i przyswajać wszystkich witamin wraz z pożywieniem. Na tę chwilę prezentuje umiejętności na dziecko 10 miesięczne więc opóźnienie rozwoju jest bardzo duże i będzie postępować jeżeli nie będzie odpowiednio terapeutyzowany.

Bardzo prosimy, wesprzyj Adasia: https://miejserce.pl/podopieczny/102086902