Aleks urodził się jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży

08.05.2023

Aleks urodził się jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Poród był nagły i niespodziewany, dziecko urodziło się z infekcją oraz niewydolnością krążeniowo-oddechową. Dwie pierwsze doby Aleksio wymagał podłączenia do respiratora, ponieważ jego płuca nie radziły sobie z samodzielnym oddechem. Następnie ponad 5 tygodni wymagał wsparcia oddechowego, przemiennie maska tlenowa, nCPAP, wąsy tlenowe oraz bierny tlen. W 4 tygodniu swojego życia zaczął dostawać silnych bezdechów, które wymagały reanimacji. Krytyczna była 33 doba życia, kiedy takich bezdechów miał 6 i dostał drgawek niemowlęcych. W szpitalu spędził długie 68 dni. Ciągle pozostaje pod opieką wielu specjalistów.

Następstwem bezdechów są poszerzone rogi czołowe i bardzo wzmożone napięcie mięśniowe, które znacznie opóźniło rozwój ruchowy Naszego podopiecznego. Aleks na skutek problemów okołoporodowych wymaga intensywnej rehabilitacji, aby dogonić ruchowo i rozwojowo swoich rówieśników. Już teraz ma skoliozę kręgosłupa, która w przyszłości może zakończyć się operacją.

Aleks to dziecko bardzo pogodne, kontaktowe i mocno zainteresowane otoczeniem. Prosimy, pomóż Aleksiowi: https://miejserce.pl/podopieczny/102093602