Antosia zmaga się z autyzmem

06.11.2023

Gdy Antosia zaczęła znacznie odbiegać rozwojowo od siostry bliźniaczki, bliskim zapaliła się czerwona lampka. Przestała mówić "Mama", "Tata", nie pokazywała palcem, nie utrzymywała prawidłowego kontaktu wzrokowego, nie reagowała na imię. U neurologopedy padło pierwsze podejrzenie na spektrum autyzmu. Po wielu badaniach Tosia otrzymała diagnozę zaburzenia neurorozwojowego, zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzenia sensorycznego, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, zaburzony wzorzec chodu.

Podopieczna Fundacji Miej Serce uczęszcza na zajęcia SI, zajęcia z psychologiem, pedagogiem i logopedą. Niestety nie radzi sobie z emocjami, występuje autoagresja, ciągnie się za włosy, bije się po twarzy, uderza główką o podłogę czy ścianę. Nie rozumie najprostszych poleceń, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych, nie je sama, nie mówi, potrzebuje stałej pomocy rodziców.

Niestety mimo najszczerszych chęci rodzice nie są w stanie zapłacić za wszystkie terapie, których wymaga Antosia.

Mimo wielu problemów dziewczynka jest uśmiechniętym, kochanym dzieckiem. Prosimy o pomoc w tej trudnej drodze terapeutycznej: https://miejserce.pl/podopieczny/102101502