Dawidek pozdrawia darczyńców Fundacji Miej Serce!

19.10.2021

Dawidek urodził się jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży z zapaleniem płuc i niedokrwistością. Przez pierwszy rok życia jego drugim domem był szpital. Przez brak odporności, chłopca dopadały częste infekcje, w tym kolejne zapalenia płuc.

Dawid rozwijał się wolniej niż jego rówieśnicy. Nie mówił, a pierwsze kroki pojawiły się dopiero po drugich urodzinach. Prawidłowa diagnoza zajęła lekarzom 3 lata. Szczegółowe badania wykazały niepełnosprawność ruchową i intelektualną. Dodatkowo padły kolejne diagnozy: afazja, przykurcz trójgłowy łydek, skrócone ścięgna Achillesa i stopy końsko-szpotawe.

Podopieczny Fundacji Miej Serce jest pod stałą opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczno-sensoryczną. Mimo wielu przeciwności jest dzielny i zdeterminowany.

Najlepszą szansą na rozwój Dawidka jest wyjazd na turnus neurologiczny. Niestety jego koszt jest bardzo wysoki, a turnusie chłopiec dostałby dużą pomoc między innymi: EEG głowy w 3D, EEG Neurofeedback, rehabilitację ruchowo-poznawczą i wiele różnych innych ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz badań.

Każdy pomocny gest ma olbrzymie znaczenie, dlatego bardzo prosimy o wsparcie Dawidka: https://miejserce.pl/podopieczny/101767402