Kiedy przekazane środki z 1,5% będą widoczne w subkoncie?

Wpłaty przekazane z corocznego odpisu 1,5% podatku księgowane są na subkontach na przełomie października i listopada.

 

Zgodnie z zasadami Ministerstwa Finansów, Centrum Kompetencyjne Rozliczeń przy I Urzędzie Skarbowym w Bydgoszczy jest zobligowane do przekazania fundacjom środków w formie zbiorczych wpłat do 30 lipca. Bez celów szczegółowych środki nie są możliwe do identyfikacji.

 

Wszelkie informacje o celach szczegółowych wskazanych przez podatników dotyczące tych wpłat (m.in. cel szczegółowy, kwota) Urzędy Skarbowe przesyłają fundacjom w formie listy celów szczegółowych do 30 września.
Po otrzymaniu listy wykazanych celów szczegółowych Fundacja potrzebuje jeszcze trochę czasu na przypisanie wszystkich środków do odpowiednich beneficjentów i sprawdzenie, czy w celach szczegółowych nie występują błędy.

 

Gdy tylko sprawdzimy wszystkie wpłaty i środki pojawią się na subkontach, nasi beneficjenci zostają o tym poinformowani. Wysokość zgromadzonych środków będzie można również sprawdzić, logując się do panelu logowania na naszej stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z biurem Fundacji.

 

Dokładamy wszelkich starań, by wiedzieli Państwo, jak przebiega proces przypisywania wpłat z 1,5% podatku (stąd komunikaty w panelu logowania). Każdego roku październikowy czas to dla nas okres wytężonej pracy, kiedy z najwyższą starannością i możliwie jak najszybciej przypisujemy wpłaty przekazane Państwu w ramach 1,5% podatku.