Filip walczy o swoje zdrowie od pierwszych chwil...

09.05.2022

Filip urodził się w 2016 roku jako pierwszy z bliźniaków, wcześniak w 31 tygodniu ciąży. Stan jego zdrowia był średnio ciężki. Nie potrafił samodzielnie oddychać i w 3 dobie życia został podłączony pod respirator. Miał przetaczaną krew i dostawał dużą ilość różnych lekarstw.

Podopieczny Fundacji Miej Serce urodził się z palcozrostem. 5 lat temu przeszedł zabieg rozdzielenia palców. Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego rehabilitowany był metodą Bobath. W wieku 18 miesięcy zaczął chodzić samodzielnie. Jego chód był niepoprawny, chodził na palcach z zgiętą lewą ręką i przechyloną głową w lewą stronę. Nie mówił, nie potrafił bawić się z innymi dziećmi. Dopiero w 2021 roku neurolog postawił diagnozę: Mózgowe Porażenie Dziecięce lewostronne. Ortopeda stwierdził także porażenie ścięgna Achillesa oraz krótsza lewą nogę, a z powodu bardzo dużego zeza w lewym oku i astygmatyzmu Filip nosi okulary.

​​​​​​Z powodu ubogiego słownictwa ciężko z Filipem jest się porozumieć, potrafi wypowiadać krótkie zdania, nie potrafi prowadzić dialogu. Chłopiec potrzebuje wielospecjalistycznej pomocy i terapii żeby mógł się lepiej rozwijać oraz być samodzielnym.

Kliknij tutaj i pomóż: https://miejserce.pl/podopieczny/102072502